Ostrovy Kerkennah leží na východním pobřeží Tuniska. Jsou vhodné pro ty, kdo chtějí strávit klidnou a romantickou dovolenou. Pláže budou vyhovovat rodinám s dětmi. Mají mírný sklon do moře. Hlavní zdejší předností je klid a nedotknutelnost ostrovů. Okolo dvou hlavních ostrovů můžete jezdit na kole a poznávat co nejvíc izolovaných pláží.

Ostrovy Kerkennah - pláž

Ostrovy Kerkennah – pláž

Co nabízí ostrovy Kerkennah

Souostroví Kerkennah se rozkládá na devíti ostrůvcích v Gabéském zálivu. Je vzdálené necelou hodinu plavby od města Sfax. Nadmořská výška ostrovů nepřesahuje 13 metrů. Souostroví pokrývá plochu 160 km2 a žije zde zhruba 15 tisíc obyvatel. Hlavním městem je rybářská osada Remla a hlavními ostrovy jsou Ile Gharbi a Ile Chergui. Oba ostrovy spojuje písečný val. Osídleny byly již v dobách Římské říše, ale historických památek tu moc nenajdete.

To, co mohou ostrovy nabídnout, jsou dlouhé, opuštěné a turisty nedotčené pláže s palmovými alejemi. Zde se vám naskytnou ideální podmínky pro surfování a rybaření. Rybáři zde ještě využívají tradiční pasti na ryby, vyrobené z palmových listů. Mořské houby loví pomocí trojzubých harpun. Na chytání chobotnic používají nádoby, které připomínají džbány.

Zdejší pobyt si můžete zpestřit vyjížďkou tradiční rybářskou bárkou s plochým dnem a trojúhelníkovou plachtou nebo se projet po pláži v koňském sedle.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Totalni relax v raji

dne 2015-03-06 17:13:04

Absolutni klid, pohodicka, zadne davy lidi, nadherne plaze, prijemni obyvatele... Ostrovy Kerkennah, kde sice nemuzete jancit na diskotece az do rana a kde mozna nebudete kde mit nakoupit suvenyry a nebo kam jit vecer popijet (my meli u hotelu jeden bar, jinak nikde nic), ale pokud tady budete hledat slunce, odpocinek a totalni relax bez kompromisu, tak tady budete spokojeni jako ja uz nekolikrat a urcite se tady zase znova budu chtit vratit! Tyhle ostrovy jsou takovy maly tunisky raj, snad jim zustanou jeste hodne dlouho.

LukeDovolená Ostrovy Kerkennah

Dovolená Ostrovy Kerkennah je dobrou volbou pro každého, koho láká Tunisko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Ostrovy Kerkennah a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!