Jedná se o souostroví 6 ostrůvků, hlavními z nich jsou Ko Phi Phi Don a Ko Phi Phi Le. Phi Phi Don má rozlohu 28 km2 a je z těchto 6 ostrůvků největší a jediný, na kterém se dá ubytovat. Všechny ostrůvky spadají pod provincii Krabi a tvoří národní park Hat Noppharat Thara.

Na Phi Phi Don se můžete dostat z Krabi lodí, cesta sem trvá přibližně 1,5 hodiny. Přibližně stejnou dobu trvá i plavba mezi Phuketem a Ko Phi Phi Don.

Koh Phi Phi Don

Ko Phi Phi Don

V roce 2004 byl ostrov zasažen vlnou Tsunami, která zničila veškerou infrastrukturu. Od té doby, zde však byla vybudována celá řada hotelů, barů a restaurací, které uspokojí i náročnější klientelu a dnes již prakticky žádné pozůstatky po tsunami nenaleznete.

Ko Phi Phi Don nabízí svým návštěvníkům řadu krásných pláží s bílým pískem, které lemují palmy, či tyrkysové moře plné korálů a ryb.

Phi Phi

Ko Phi Phi

Pláže Ko Phi Phi

Loh Ba Kao Bay

Náročnější turisté jistě nebudou zklamáni z návštěvy překrásné bílé pláže Loh Ba Kao Bay na severovýchodě ostrova, která je považována za jednu z nejkrásnějších na světě!

Loh Dalam Bay

V zálivu na severu ostrova, pak leží hlavní pláž Loh Dalam Bay, která nabízí mělké dno a průzračně čistou vodu. V okolí zálivu bylo vybudováno množství hotelových resortů, proto je okolí poměrně rušné.

Loh Moo Dee Bay

Opakem Loh Dalam Bay je Loh Moo Dee Bay na jihovýchodě ostrova, která nabízí jen velmi málo ubytovacích možností a je využívána hlavně jako zastávka při výletech za šnorchlováním.

Laem Tong Beach

Klidná je také Laem Tong Beach, dlouhá, široká pláž s bílým pískem, na severovýchodě ostrova, kde stála před ničivou vlnou tsunami vesnice mořských cikánů.

Koh Phi Phi Ley

Ko Phi Phi Le

Další zajímavosti

Asi po půl hodině plavby od Laem Tong Beach, leží malý a neobydlený ostrůvek Ko Phi Phi Le, který pokrývají úchvatné strmé útesy. Zajímavostí na Phi Phi Le je vikingská jeskyně Tham Viking, která je sídlem obrovského množství vlaštovek a jejíž stěny pokrývají malby lodí. Vstup do jeskyně, je však v posledních letech bohužel zakázán.

Tham Viking

Tham Viking

Turisty, kteří Phi Phi Le navštíví, láká také záliv Ao Maya, který proslavilo hlavně natáčení filmu Pláž s Leonardem di Capriem. Krásná bílá pláž proto bývá doslova přeplněná turisty a loděmi, na kterých sem připlouvají.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.8 hvězdy
    3.8 / 5 (5 )
  • 76%
  • (5)

Summary:

Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezký ostrov, ale jednou nám to stačilo =)

dne 2015-03-21 15:59:18

Bydleli jsme v podstatě na hlavní pláži ostrova, naštěstí ubytování bylo směřováno tak, že sem nešel hluk z pláže. Pláž byla každopádně hezky upravená a čistá, každé ráno ji uklízeli a hrabali písek, aby v něm nebyly odpadky z předcházející noční párty.
Písek je tady tak jemný, že není nutné používat ani deku nebo lehátko. Prostě si lehnete do písku a je to, navíc ušetříte za pronájem lehátek =)
Jsou tady skvělé restaurace! Vynikající kuchyně, jídla z celého světa samozřejmě s thajskou kuchyní.
Večer jsme se vžydky koukli na ohňové tance, dali si drink a šli spát. Ale většina lidí tady vypadala, že se prostě každý večer musí sundat chlastem, jinak by to asi považovali za promrhaný den.
Přes den je tady opravdu rušno, protože neustále připlouvají loďě s turisty, kteří sem jedou jen na výlet a v jeho rámci si tady dávají oběd.
Příště bych asi zvolila jinou destinaci, ale Phi Phi je tak vyhlášené místo že jsme jej prostě chtěli zkusit a vidět na vlastní oči. Stálo to za to, ale jednou to stačilo =)Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Úžasný ostrov, kde se prostě budete bavit!

dne 2015-02-27 11:16:14

Na ostrově Phi Phi Don (ten větší) jsem strávil týden a musím říct, že pro lidi mého ražení je úplně skvělý! Nabízí jak možnost divokého života s akcemi až dlouho do rána, tak tady ale furt je možnost být úplně v klidu a utéct od toho všeho, což na takhle malým ostrůvku je fakt překvapivé.

Bydlel jsem v apartmánech pro 2 za asi 40 E/noc, což je v pohodě, byly přímo v centru Phi Phi, takže blízko zábavě ve městě a pláži, kde hraje hudba až do 4 do rána. Skvělé!

Asi bych doporučil, že pokud chcete mít trošku klidnější dovolenou, tak vybírejte ubytování mimo hlavní pláže ostrova (blízko zástavby), protože na plážích bývají bary a často tady je rámus až do noci, což každému nemusí vyhovovat.

Je tady spousta barů a restaurací, kde se dá najíst a napít. Určitě doporučuju dát si koktejl a jít kouknout na pláž na ohňovou show, která tady bývá celou noc.

Kolem ostrova je hafo písčitých pláží s bílym pískem a čistou průzračnou vodou, úplně úžasnou na šnorchlování!

Pro mě je Phi Phi úžasná destinace, kde se dá skvěle bavit, kde je fakt krásné prostředí a spousta možností výletů po okolí, poznáte hromadu nových lidí a odvezete si parádní vzpomínky! Na ostrově nejsou žádné auta a je v pohodě to tady projít z jedné strany na druhou, protože ostrov je malý. Pokud by se nechtělo chodit, tak není problém vzít si vodní taxy, které vás odveze kam budete na ostrově chtít.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Přeturistováno!

dne 2015-01-14 05:19:47

Phi Phi je v Thajsku atrakce č. 1 a nemohli jsme si ji nechat ujít ani my. Je to skutečně nádherné místo a za jeho přírodní krásy by si zasloužilo tak 10 hvězdiček a ne jen 5!

Je ale taky nutné říct, že díky své proslulosti po celém světě je tady dost citelně vidět dopad turismu v rozsahu, který tenhle malý ostrůvek prostě nemá šanci nějak ustát. Ostrovy jsou tak v neuvěřitelném obležení turistů, kteří se zde valí na lodích ze všech stran. Snad nejhorší je Maya beach, kde je během dne namačkáno neuvěřitelné lodi a celá pláž je plná lidí. Prakticky se tady nikam nedá pořádně ani sednou!

Na druhou stranu ale taky platí, že na ostrovech jsou i odlehlejší a mnohem klidnější místa. Phi Phi proto není jen mlýnek na turisty, který z nich má vymáčknout maximum peněz, ale je to pořád i krásný exotický ostrov, který nabízí úžasnou scenérii. Ale na ta odlehlejší místa se většinu v rámci výletů moc nedostanete. Myslím si, že provozovatelé jsou finančně zainteresovaní na tom, aby turisté na Phi Phi nakoupili v obchodech a dali si jídlo v restauracích. Proč by je teda vozili někam, kde nic takového není? Pokud to půjde, domluvte se s lidmi na vaší lodi a přesvědčte posádku, aby vás zavezla někam, kde je trošku větší klid - rozhodně ne do hlavního města, kde je hlava na hlavě a obchodníci ceny šponují až do nebe.

Mimochodem, nekupujte si nejlevnější výlety, na které narazíte, obvykle jsou u takových společností přeplněné i samotné loďky, což není moc příjemné a ani bezpečné.

Celkově jsme si výlet na Phi Phi užili, je to hezké místo, ale jednou za život nám to stačilo bohatě a moc rádi jsme se pak vrátili na Phuket, kde je mnohem klidněji.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Krasne misto zaplavene davy turistu

dne 2014-12-24 23:02:13

Phi Phi je jedna z hlavnich atrakci v oblasti, kam se jezdi ze vsech ostrovu z celeho okoli. My bydleli na Phuketu a na Phi Phi jeli na vylet. Cesta sem trva asi hodinu na speedboatu.
Ostrovy Phi Phi jsou skutecne tak uzasne jako na fotkach a rozhodne stoji za vylet sem a videni. Blbe je, ze kvuli sve popularite jsou zaplavene turisty :( V podstate uz od 9 rano tady bylo tolik lidi, ze se na nekterych mistech nedalo skoro hnout. Kolem poledne se pocet lidi jeste zdvojnasobil - silene!
Je rozumnejsi si pronajmout soukromou lod (nejezdit na placene organizovane vylety s mistnimi cestovkami), ktera sice vyjde o HODNE draz, ale zase budete mit lodku pro sebe (idealni pri ceste s detmi) a budete moci jet KAM a KDY chcete, takze se budete schopni vyhnout davum a vic si Phi Phi uzit a mit z nej lepsi zazitek.
Vylet sem je urco nutnost, kdyz budete nekde pobliz, protoze tohle misto je proste krasne. Myslim si ale, ze pokud by tady clovek chtel ostrovy poznat vic, vyplati se tady na par dni zajet a sehnat ubytko.
Mimochodem, videli jsme rodinku, ktera si sem tahala kocarek. Krome toho, ze s nim zavazela na lodi, tak s nim pak na ostrove stejne nic neporidila, protoze v pisku s kocarkem moc nevymyslite. A to nemluvim ani o tom, ze kdyz jsou trosku vetsi vlny, tak lodka neprijizdi az uplne k plazi a musi se do vody, coz je dost na houby jak pro deti tak i pro lidi s bolavymi klouby.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Phi Phi jako celek hodnotím 4*, ale jeho odlehlé straně bych dal tak maximálně 3*

dne 2014-11-12 22:20:17

Náš resort byl umístěn na druhé straně ostrova, asi čtvrt hodiny cesty longtailem. Chtěli jsme bydlet mimo hlavní město, kde je hlučno z diskoték a barů což moc nemusíme tak jsme předtím chtěli utéct ale být přitom přímo na tomhle ostrově.
To se povedlo, ale nedošla nám jedna věc - že je celkem složité se do města dostatl. Buď musíte jet loďkou a nebo jít pěšky. Cesta pěšky ale není taková pohoda jak jsem čekal - jsme sice mladí a myslím že docela i fit, ale pěšinka (není to cesta ani chodník) vede přes kopce a jít tady v noci si vůbec nedokážu představit. navíc je to celkem štreka tak moc nvm jestli je to ideální pro každého. To jen fyi kdybyste měli stejné chutě jako my :D
Loďka jezdí 3x denně a samozřejmě se za ní platí, mimo tyhle plánované časy se dá objednat i extra ale je to dost drahá sranda. Poslední loďka z města sem jezdí kolem 5 odpoledne takže zapomeňte na možnost jet do města na večeři a nějakou zábavu a pak jet na lodi zpět. Musíte pěšky. To je dost škoda vzhledem ke všem večernim aktivitám které na Phi Phi jsou k dispozici!
POčítejte taky s tím že mimo hlavní město jsou ceny dost vysoké - jídla i pití. ve městě jsou znatelně nižší (klidně o polovinu!), což je i vzhledem k té dopravě docela double trouble.
Pláže tady jsou moc hezké a je tady fakt super moře, kde můžete plavat s úžasnými rybičkami v čisté vodě. Jinak tady na druhé straně ostrova nic moc k dělání není, počítejte s tim že se tady můžete hezky odreagovat. Můžete si tady objednat různé výlety, ale počítejte s tím že ceny budou podobně jako u jiných služeb výrazně vyšší než v centru ostrova.
Kdybych to měl shrnout tak Phi Phi je úžasný ostrůvek, ale bydlení na jeho odlehlé straně je tak trošku jako být na pustém ostrově bez možnosti utéct pokud teda člověk nemá spoustu peněz na zajištění loďky do města a nebo se mu nechce chodit kus pěšky. Ale jestli tady pojedete kvůli tomu abyste jen odpočívali a nic neřešili tak budete spokojení. pro nás to byla fakt trošku past a příště bychom asi zvolili jiné místo a nebo jiný ostrov (protože zase úplně ve městě bychom bydlet nechtěli, protože je tam rušno až moc).Dovolená Ko Phi Phi

Dovolená Ko Phi Phi je dobrou volbou pro každého, koho láká Thajsko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Ko Phi Phi a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!