Ostrov Ko Phangan, o rozloze 168 km2, se nachází cirka jen 20 kilometrů od známějšího Ko Samui a je v něm stále něco tajemného, kouzelného a exotického. Je hornatý, celý pokrytý tropickým deštným pralesem, který ukrývá i několik vodopádů. Proslulý je ale hlavně pořádáním „Full Moon Party“ (párty za úplňku).

Pláž Haad Thong Reng na Koh Phangan

Pláž Hat Thong Reng na Ko Phangan

Ostrov byl až do 80. let 20. století pro turistiku neznámým místem, lépe řečeno – nebyl příliš navštěvován. Výjimku tvořili účastníci Full Moon Party – asi největší plážové párty na světě. Tato párty se koná pravidelně za úplňku na pláži Hat Rin na jihu ostrova. Pokud byste nestihli Full Moon Party, nemusíte hned zoufat, protože postupem času přibyl ještě Half Moon Festival, který se koná dokonce 2x do měsíce – týden před a týden po úplňku, dále Black Moon Culture, Sramanora Waterfall Party a Jungle Experience. Z toho vyplývá, že na Ko Phangan je o tento druh zábavy postaráno prakticky pořád.

Hat Salad Beach

Je jednou z nejkrásnějších pláží na Ko Phangan. Je široká s bílým pískem a velmi mělkým mořem. Idylická krajina, ideální místo pro vychutnání přírody a odpočinku na maximum. Najdete zde všechny různé rozsahy ubytování a obchodů. Hlavními aktivitami je plavání, jízda na kajaku, šnorchlování nebo potápění. Je to také jedno z nejkrásnějších míst na ostrově, kde si můžete vychutnat západ slunce. V minulých dobách se tu s oblibou schovávali piráti.

Pláž Haad Salad

Pláž Hat Salad

Hat Yao Beach

1 km dlouhá bílá pláž s mělkým mořem. Společně s Hat Salad to jsou nejkrásnější pláže ostrova.

Pláž Haad Yao

Pláž Hat Yao

Thong Nai Pan Beach

Jsou dvě menší pláže na severovýchodě ostrova (Thong Nai Pan Yai a Thong Nai Pan Noi). Ubytovat se můžete buď ve velmi kvalitních hotelech, nebo v levných guesthousech. Nejsou zde žádné korálové útesy. Vede sem cesta přes hory, což muže být nebezpečné. Bezpečnější je doprava na pláž lodí. Na Ao Thong Nai Pan Yai jsou početné stezky k  procházkám pralesem, vodopády a skály pro zkušené horolezce.

Ao Ton Nai Pan - Koh Phangan

Ao Ton Nai Pan – Ko Phangan

Hat Rin Beach

Pěkná pláž na jihu ostrova. Na pláži a v jejím okolí se nachází snad až nadměrný počet resortů i levných guesthousů, restaurací či barů. Klid pro rodiny s dětmi tu rozhodně nehledejte. Je to hlavní místo bujaré zábavy na ostrově, vyhlášená je tu Full Moon Party.

Pláž Haad Rin Nai

Pláž Hat Rin Nai

Full Moon Party na Ko Phangan

Full Moon Party se koná za úplňku a postupně nabyla masového rozsahu. Často se jí zúčastní až 10 000 lidí. Koncem roku to může být až třikrát tolik. Ve velkém množství se tu konzumuje alkohol i drogy (v Thajsku hrozí za držení drog až 50 let vězení). Obvykle končí party až druhý den odpoledne.

Full Moon party

Full Moon party na Ko Phangan

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.67 hvězdy
    4.67 / 5 (3 )
  • 93.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Spousta možností na Ko Phanganu

dne 2015-04-16 05:44:05

Ko Phangan je boží! Super pláže, šnorchlování, potápění v mořském národním parku Ang Thong, bezva vnitrozemí ostrova, příjemní lidi..... dalo by se pokračovat :) Půjčte si kolo a projeďte si část ostrova na něm, je to úplně jiný zážitek! Jděte zkusit lekce Muay Thai (super!) a nebo se dejte do řeči s místními rybáři, kupte si od nich rybu a necht si ji připravit v restauraci! Bydleli jsme u pláže Haad Yuan, která je plná obrovských balvanů - něco neuvěřitelně krásného!!
Pro někoho by mohla být zajímavá i fullmoon party, která tenhle ostrov docela proslavila! Prostě je tu tolik možností co dělat, kam jít a co vidět že se člověk nebude nudit ani po měsíci :) Neváhejte!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Phangan

dne 2015-01-07 03:58:32

Ostrov Phangan jsme si vybrali protože nám byl doporučen s tím že je tady klídek a nejsou tady davy lidí a přitom tady je velmi dobré turistické zázemí a dostatek hotelů a restaurací a možností výletů a zabavení se během dovolené. Vše to odpovídá. Přiletěli jsme na Ko Samui a strávili jsme tady dva dny, na ostrově bylo opravdu hodně turistů a třebaže byl ostrov hezký bylo tady všechno moc turistické. Když jsme zpětně na Phanganu hodnotili Samui tak jsme se shodli že nám Samui přišel méně thajský a více globalizovaný se všemi fast foody a tak dále. Phangan je klidnější ale v některých mítech je podobný Samui. Naštěstí se tady dá sebrat a jet dál od přístavu a najít si úplně úžasná a klidná místa. Nám se Phangan velmi líbil je to příjemný thajský ostrov.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krásnější a klidnější bratříček Koh Samui

dne 2014-10-24 01:25:03

O Koh Phanganu se říká, že je jako Koh Samui před 20 lety. Nevím, jestli je to pravda nebo ne, v Thajsku jsem před 20 lety nebyla. Ale je jasné, že Koh Phangan je proti svému velkému bratříčkovi Koh Samui daleko méně rozvinutý, je tady mnohem klidněji a i příroda je mnohem zachovalejší než na značně turistickém Koh Samui. Důvodem je to, že na Phanganu není letiště (na Samui ano), tudíž přístup sem je složitější a je nutné jet trajektem, který oba ostrovy spojuje. Je tady v podstatě jen jedna cesta okoolo celého ostrova.
Místní pláže jsou nádherné a na rozdíl od Samui nejsou všechny zcela zastavěné hotely. Na Samui jsem měla dojem, že jsou to v podstatě samé městské pláže a připadala jsem si jako v exotickém Španělsku.
Na Phanganu se nám z "městských pláží" moc líbila známá Salad Beach s krásnými palmami, mělkým mořem s korály ideálními pro skvělé šnorchlování!
Phangan je krásný ostrov, ale je vidět, že se postupně rozvíjí a přibližuje navštěvovaným thajským ostrovům, což je podle mě škoda.Dovolená Ko Phangan

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Ko Phangan je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Ko Phangan či Last minute nabídek do Thajska.