Ostrov Ko Lanta leží v Andamanském moři a patří do provincie Krabi. Je jedním z 52 souostroví nazývaných archipelaga. Je známý jako „slunečný ostrov“. Ko Lanta byl dlouho zapomenutý ostrov, i dnes se zde můžete procházet po pláži a při troše štěstí nepotkáte člověka. Nádherné pláže jsou předurčeny na dovolenou pro rodiny s dětmi.

Koh Lanta - molo

Ko Lanta – molo

Východní strana ostrova je porostlá mangovníky, západní strana je lemována plážemi. Centrální částí ostrova se táhne pohoří, které je národním parkem a rezervací. Přežívají zde stromy, jež můžete vidět už jen v deštných brazilských pralesech. Ještě donedávna byl ostrov Ko Lanta zcela neznámý, ale v poslední době zažívá velký nárust turistického ruchu. Obyvatelé ostrova to však zatím nijak neovlivnilo a dál si udržují svou vzájemnou pospolitost, mírumilovnost a srdečnost. Mluví vlastním jazykem. Žijí v domech na pilotech a živí se pouze rybolovem. Turistický ruch je příliš nezajímá a zatím se do něj nezapojují.

Vyrostlo zde již něco málo přes 100 resortů, každý z nich je schován v palmovém háji, a tak je vytvořena idyla samoty. Ale ten, kdo chce trávit večery bujařejší zábavou, není ochuzen. Může si vybrat z mnoha místních barů s hudbou a tancem.

Koh Lanta

Ko Lanta

Na prohlídku ostrova si můžete pronajmout motocykl a zajet si třeba na jižní část do národního parku se starým majákem.

Můžete si zde užít i všechny druhy letních sportů – šnlorchlování, potápění, jízdu na kánoi, horolezectví, pěší túry, turistiku na kolech, bivakování v džungli, jízdu na slonech a na koních. Ve zdejším chrámu můžete meditovat s místními budhistickými mnichy.

Můžete se také naučit základy thajského boxu nebo provozovat jógu na plážích.

Ko Lanta je vhodná i pro potápěče. Podle některých žebříčků patří mezi 10 světových lokalit s nejlepším potápěním s nádherným bohatstvím podmořského života.

Klong Dao

3 kilometry dlouhá pláž s bílým pískem a mělkým mořem. Jsou zde vidět nádherné západy slunce. Je to nejoblíbenější pláž na Ko Lanta, s vynikajícím a bezpečným koupáním. Na pláži jsou malé, levné rodinné podniky, mnoho klimatizovaných bungalovů s bazény a také levné bungaly v thajském stylu.

Pláž Klong Dao

Pláž Klong Dao

Phra Ae

2 kilometry dlouhá pláž s hnědým a červeným pískem, s mírným svahem do moře. Je zde ideální koupání. Pláž je stinná s kokosovými palmami a borovicemi. V plážové atmosféře si zde můžete dát jednoduchá thajská jídla. Ve večerních hodinách nabízí krásný pohled na západ slunce a ostrůvky v moři.

Pláž Phra Ae

Pláž Phra Ae

Lanta Old Town

Lanta Old Town je malé historické město, s původním názvem Si Raya. V minulosti bylo vstupní branou do obchodního světa mezi Čínou, Malajsií, Singapurem, Indonésií a Indií. Jeho kouzlo je těžké popsat. Město bylo součástí kdysi slavné hedvábné cesty. Bylo zásobárnou pitné vody a také ovoce. Dnes toto město působí poněkud ospale, ale to přesně odpovídá charakteru místní architektury. 150 let staré dřevěné domy stojí na pilotech nad vodou.

Lanta Old town

Lanta Old town

Co dalšího Ko Lanta nabízí?

Pokud hledáte možnosti pro strávení dovolené v místě, kde se život odehrává na osobní úrovni, kde čerstvé mořské plody jsou životním stylem, kde téměř denně uvidíte nějakou kulturní akci, potom navštivte Lanta Old Town. Mezi nejkrásnější svátky patří Loj Krathong, Lanta Festival nebo Songkran – oslava thajského nového roku.

Na světě není mnoho míst, kde najdete ubytování přímo „na moři“ v domech na pilotech.

Jedinečným zážitkem je nakupování. Téměř každý dům na hlavní ulici je nějakou prodejnou.

Chrám

Na ostrově Ko Lanta spolu ve shodě působí náboženství budhistické s náboženstvím muslimským. Tato dvě zcela odlišná náboženství si nijak nepřekážejí a věřící žijí v souhře a pohodě. Dalo by se říct, že je zde jediný chrám s jedním mnichem. Chrám na ostrově je zcela odlišný od ostaních velkých chrámů. Je zde ticho a budhistický mnich vás bude chtít odvést do modlitebny k rozjímání.

Maják

Na nejjižnějším konci ostrova se vypíná na strmých vápencových skalách maják. Skály padají vlevo k Andamanskému moři. Na pravé straně majáku je nádherná pláž s bílým pískem.

Celou jižní část ostrova zabírá národní park s jedinečnými rostlinami a dřevinami.

Maják na Koh Lanta

Maják na Koh Lanta

Vesnice mořských cikánů

Na východním pobřeží ostrova porostlém mangovníky, leží vesnice mořských cikánů – Chao Ley. Tito lidé si již přes tisíc let zachovávají své zvyky, kuturu a tradice. Živí se rybolovem a ostrov zásobují svými úlovky.

Jeskyně na Koh Muk

Jeskyně na Koh Muk

Za zmínku stojí také několik malých ostrůvků v okolí, které lákají návštěvníky překrásnými plážemi s bílým pískem, průzračným mořem, tropickou vegetací a příslibem romantické dovolené. Většinou leží stranou turistického zájmu a jsou málo obydlené. Na všech najdete možnosti k potápění a šnorchlování. Mezi takové ostrůvky patří Ko Khao, Ko Kradan, Ko Muk, Ko Ngai, Ko Ayo Yai.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.67 hvězdy
    4.67 / 5 (3 )
  • 93.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Lanta

dne 2015-05-23 17:38:06

Nádherný ostrov, strávili jsme zde týdenní dovolenou a bylo to skvělé. Už to sice není taková levná destinace, o jaké nám říkali známí, kteří tady byli před 7 lety, ale pořád je tady docela klid a spousta míst, kam lidi vůbec nejezdí. Doporučuju!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Jeďte na výlet na okolní ostrovy!

dne 2014-11-18 09:11:06

Ko Lanta je úžasný ostrůvek, který sice pomalu přestává být ztraceným rájem baťůžkářů a jezdí sem pořád víc a víc lidí, ale pořád je tady ještě hodně velká pohoda proti místům jako je Ko Samui, Ko Phi Phi, Krabi nebo některá letoviska Phuketu. Pokud sem pojedete, projeďte si ostrov na půjčeném skútru, objedete jej poměrně rychle a můžete si najít nějakou krásnou plážičku, kterých tady je pořád ještě dost. Pokud chcete, jděte se projít k vodopádu Klong Chak, dá se pod ním sednout do vody a nechat si proudem masírovat záda :-)

Mou velkou radou ale je to, abyste udělali výlet na okolní ostrůvky. Takový Ko Jum nebo Ko Rok Nok, to jsou dokonalé exotické ráje. Pláže a výhledy, které jsem našla tady, přesně splňují mou představu dokonalosti a myslím, že přesně tahle to v Thajsku vypadalo před pár desítkami let všude. Škoda škoda, že tu dobu již není možné zažít.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Klidný ostrov na relaxování a pohodovou thajskou dovolenou

dne 2014-11-16 21:51:21

Koh Lantu jsme si vybrali, protože jsme hledali klidný ostrov. Chtěli jsme si udělat výlet na Phi Phi a další atrakce v jižním Thajsku, ale většinu pobytu strávit na nějaké hezké pláži bez davů lidí. Proto jsme si zvolili právě Lantu, která je vyhlášená jako klidný ostrov, který ale taky nabízí možnost si zajít někam na jídlo a není úplně pustý. Ostrov nás nezklamal. Je to opravdu pohodový ostrůvek se spoustou restaurací a maséry, kteří vás prohnětou rovnou na pláži. Je tady i moc hezká orchidejová farma se spoustou motýlů, dá se tady dobře plavat (nejsou tady vysoké vlny) a taky šnorchlovat. Není problém koupit výlet na okolní ostrovy a nebo třeba na zmíněný Koh Phi Phi, který jsme toužili vidět. Na západním pobřeží ostrova jsou překrásné západy slunce, ty mi budou doma chybět nejvíc. V podstatě každý den jsme před setměním seděli na pláži a pozorovali tu krásnou hru barev a odrazů na mořské hladině. Strhující krása přírody! Noční život tady samozřejmě je dost slabý (je jen v některých částech ostrova), ale to není nic, co bychom vyhledávali, takže nám jeho absence vůbec nevadila.Dovolená Ko Lanta

Klikněte pro zobrazení nabídky Ko Lanta: zájezdy nebo Ko Lanta: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Ko Lanta!