Mezi národními parky Serengeti a Ngorongoro, uvnitř Velké příkopové propadliny, leží Olduvajská rokle (Olduvai, Oldupai Gorge) – jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na africkém kontinentě, které je označováno jako kolébka lidstva.

Olduvajská rokle (Olduvai, Oldupai Gorge)

Olduvajská rokle (Olduvai, Oldupai Gorge)

Vrstvy sopečného popela zde po dva miliony let uchovávaly pozůstatky lidských předků. V roce 1958 zde byly objeveny první pozůstatky hominidů. Další nálezy ukázaly, že zde později žil homo hahabilils (člověk zručný) a ještě později homo erectus (člověk vzpřímený).

Deska upozorňuje na místo, kde byly nalezeny pozůstatky předchůdce dnešních lidí

Deska upozorňuje na místo, kde byly nalezeny pozůstatky předchůdce dnešních lidí

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (2 )
  • 60%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Historický význam obrovský, ale turistická atraktivita nízká

dne 2015-03-18 07:08:12

Olduvajska rokle (Olduvai Gorge) je jedno z historicky nejvýznamnějších míst celého světa, takže už jen z tohohle hlediska se tady člověk musí podívat, když už je v Tanzánii! Škoda jen, že tady není moc co vidět a místní muzeum je hrozně malinké.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Nestojí za návštěvu

dne 2014-10-27 20:04:42

Bohužel tady nic moc není, muzeum je malé a projdete jej za půl hodinky. Je tady pár zajímavých věcí a fotky, jinak nic moc. Je to škoda, určitě by se to tady dalo udělat mnohem atraktivnější! Jinak v rokli se k samotným archeologicky zajímavým místům nedostanete (logicky), takže tady není moc kam jít. Projít se tady dá, ale bez průvodce to nemá moc smysl. Podle mě tohle místo za návštěvu moc nestojí. Pokud budete někde poblíž tak jo, ale jinak je to ztráta času. Ale je to škoda, když zrovna odsud pochází lidstvo, mohlo by to tady být mnohem atraktivnější...Dovolená Olduvajská rokle (Olduvai, Oldupai Gorge)

Olduvajská rokle (Olduvai, Oldupai Gorge) je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Olduvajská rokle (Olduvai, Oldupai Gorge) či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Tanzánie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)