Národní park Tarangire patří k nejmenším tanzánským parkům. Vzhledem k velké koncentraci zvířat, množství slonů a ptáků je však také velmi atraktivní.

Jméno získal podle řeky Tarangire, která tudy protéká do mělkého jezera Burunge. V létě toto jezero vysychá.

Co nabízí národní park Tarangire

Národním parkem každoročně migruje obrovské množství zvířat, zejména zebry, pakoně, antilopy a gazely. Po celý rok v parku zůstávají sloni, buvoli, žirafy, pštrosi, prasata bradavičnatá, paviáni anubi, kočkodani, gazely, lvi, psi hlenovití, gepardi a levharti. Setkáme se zde s druhy antilop jako jsou vodušky, kudu menší, impaly, buvolce stepní, antilopy trávní, antilopy losí a někdy také přímorožci. Nosorožce téměř vyhubili pytláci, takže ty zde můžeme spatřit jen výjimečně. Na opuštěných termitištích často uvidíme langusty jižní. Problémem pro všechna zvířata jsou zde poletující mouchy tse-tse.

Národní park Tarangire

Národní park Tarangire

Je zde na 550 druhů ptáků. Můžeme zde vidět ptáky stěhovavé, jakož i agapornise škraboškového, papouška žlutotemenného, mandelíka fialovoprsého, dropa kori, zoborožce, včelojeda, orla stepního a několik druhů sov. U vodních ploch se vyskytují plameňáci.

Na ploše parku se střídají travnaté pláně s akáciovými lesy s porosty baobabů a s močály na jihu.

Severní a členitější část parku je porostlá trnitou buší. Do nejjižnější části parku není turistům vstup povolen.

Dostanete se sem letecky nebo autem. Dostupnost parku je poměrně dobrá. Cesty uvnitř parku jsou většinou sjízdné. Můžete se zúčastnit pěší túry s průvodcem, který vás zavede do massajských vesnic nedaleko, nebo k etnické skupině Barabaigů. Ubytovat se můžete ve vesnicích před parkem, nebo přímo v parku. Můžete využít i dražších Safari Lodge.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Profilová fotka cestovatele Terka Terrinka
Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Park s krásnou přírodou a obrovskými stády slonů

dne 2015-03-20 12:56:34

NP Tarangire byl velmi příjemným překvapením během naší cesty po Tanzánii kdy jsme se zde na dva dny zastavili na cestě do Serengeti. Zpětně Tarangire hodnotím jako pro mě osobně krásnější park než je Serengeti.

Tarangire sice nenabízí tolik různých druhů zvířat a snad tady nejsou ani lvi ale park nabízí krásné scenérie a hlavně obrovská stáda slonů. Oba dva dny co jsme tady byli, byly úplně jiné a to se mně na parku taky velmi líbilo. Vidět tak obrovská stáda slonů je opravdová krása na kterou člověk jen tak nezapomene! Údajně je tady největší množství slonů ze všech parků v Tanzánii (a Keni).

Co se mi na Tarangire líbilo nejvíce bylo to, že tady byl úžasný klid a dalších turistů tady bylo jen pár. V parku je více možností ubytování a mají tady moc hezké prostory pro pikniky. Zázemí parku se mně taky velice líbilo.

Pokud bych hodnotila přírodu a krásu parku jako celek byl by Tarangire hezčí než Serengeti. Pokud hodnotím množství a různorodost divoké zvěře tak vede Serengeti. Asi nejlepší je proto vidět oba dva a užít si maximum možného!Dovolená Národní park Tarangire

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Národní park Tarangire? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Národní park Tarangire nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Tanzánie, nebudete litovat!