Selous je největší africká přírodní rezervace (55000 km2). Území není obydlené lidmi a je součástí světového dědictví UNESCO. Je to ale také oblast s výskytem malárie. Největší část parku je turistům nepřístupná.

Co nabízí národní park Selous

Díky své rozloze zde jsou obrovské počty zvířat zejména slonů a psů hlenovitých. Dále se zde vyskytují lvi, hyeny, levharti, gepardi, zebry, žirafy, buvoli. Podél řeky Rufiji se pasou antilopy, bývají zde viděni krokodýli a hroši, v lesích kočkodani.

Národní park Selous

Národní park Selous

Krajina je rovinatá s množstvím vodních toků, na východě porostlá savanami, na západě je písčitá půda s miombovými lesy.

Dostat se sem můžete letecky, vlakem nebo autem. Silniční přístup je ale možný jen v období sucha. Možné je pěší safari.Ubytovat se můžete v rekreačních zařízeních, jejich počet je však omezen.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.5 hvězdy
    3.5 / 5 (2 )
  • 70%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Projizdky na rece - k tomu je park Selous vhodnejsi

dne 2015-02-24 01:09:11

No, Narodni park Selous neni spatny ale je to tady proste jine nez v jinych parcich, kde je mnohem vice zvirat casto na jednom miste. Obecne v tomhle parku neni zvirat tolik a nebo jsou proste rozprostrene na velke plose tak je tezke je najit. Samotne safari bych tady neabsolvovala a dala bych mu tak maximalne *** protoze by to byla spis projizdka dzipem nez nejake klasicke safari kde by clovek videl hromadu zvirat casto i z blizkosti auta. To tady fakt nehledejte a kdyz uz tak jen spis jako nahodu a nespolihejte na to. Radeji jedte do jineho parku kde budete mit zazitek mnohem vetsi nez tady kde za cely den uvidite treba jen jednu zirafu a par antilop.

Pro me osobne je Selous fajn misto spis pro projizdky na lodi po rece kde clovek trosku utece pred horkem a uvidi zvirata ktera ziji v rece a nebo v jeji blizkosti.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásné nezkažené místo, které doporučuji jen těm, kteří už byli v jiném národním parku

dne 2015-01-03 00:11:52

Divoký a nezkažený park Selous je místem,které většina turistů zcela míjí, takže tady obvykle bývá velký klid a nepotkáte tady davy jako v jiných známějších parcích Tanzánie. S tím je spojeno i kouzlo zdější přírody, která je prostě nezkažená a krásná.

Na druhou stranu, pokud chcete jet do národního parku hlavně kvůli "velké pětce" (tedy nejznámějších zvířatům Afriky), tak Selous asi není úplně vhodné místo. Je to obrovský park, kde se zvířata snadno skryjí.

Buďte připraveni taky na docela velké horko, takže pijte opravdu hodně vody!

V parku jsme viděli pár lvů, žirafy a spoustu antilop. Dle našeho průvodce tady bohužel už nejsou žádní nosorožci a počet slonů se za posledních 20 let zmenšil na pohou desetinu. Vše mají na svědomí pytláci :-( Díky nim se několik sloních rodin drží poměrně blízko vstupní brány do parku, kde se cítí relativně v bezpečí. Díky tomu se tyhle rodiny dají docela často bez potíží pozorovat.

Skvělé na parku Selous je to, že není nutné jezdit jen po daných cestičkách jako v jiných parcích, takže náš řidič se s tím nemazal a často jel i mimo hlavní trasy, pokud si myslel, že tam bude něco zajímavého :-) Bylo to trošku dobrodružnější.

Jako druhý park, který jsem v Tanzánii viděl, byl Selous moc prima, ale kdybych jel jenom sem, asi bych byl ze safari zklamaný. Pokud pojedete jen do jednoho národního parku, zvolte raději nějaký jiný, kde je k vidění více zvířat.Dovolená Národní park Selous

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Tanzánie a zajímá-li vás přímo destinace Národní park Selous, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Tanzánie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Tanzánii je bezva!