Očkování

Při příletu z Evropy na Srí Lanku, není povinnost žádného očkování. Pouze od cestovatelů, kteří na Srí Lanku přiletí ze země s výskytem žluté zimnice, je požadován mezinárodní průkaz s očkováním proti žluté zimnici. Ostatním turistům je doporučeno očkování proti tyfu, tetanu, dětské obrně, meningitidě, japonské encefalitidě, hepatitidě typu A, vzteklině, neštovicím, choleře a žluté zimnici. Nicméně pokud nehodláte trávit čas v džungli nebo zcela mimo „civilizaci“, není potřeba to s očkováním přehánět.

Žloutenka A a B, žlutá zimnice, tetanus a tyfus nicméně patří k běžným očkováním každého turisty, který jezdí do zahraničí, takže je rozhodně zvažte. Ostatně nejedná se o zásadní částky (s výjimkou žloutenky A+B, která na osobu vyjde asi na 4500 Kč, nicméně je to očkování na celý život).

Osobně bych na Srí Lanku bez očkování proti žloutence nejel, hygienické standardy jsou zde opravdu někde jinde, než na jaké jsme zvyklí…

Po celou dobu pobytu se doporučuje užívat antimalarika, nicméně dle mého názoru to není zcela nutné  a záleží, kde se chcete na ostrově pohybovat – pokud v džungli, antimalarika bych přibalil, jinak to nebude potřeba. Po příletu na Srí Lanku je také nutno počítat s možnými zažívacími obtížemi, plná aklimatizace může trvat až 2 týdny, doporučuji se informovat v lékárně a před odletem a během pobytu brát probiotika. Doporučuje se zvýšený pitný režim.

Vhodné je také používání repelentů a elektrických odpuzovačů hmyzu v místnostech. Pokud Vás hmyz přece jen poštípe, použijte některou z místních mastí, které jsou velmi úcinné (např. Cetrimide, Crotamiton, Malthion, aj.).

Voda

Voda z vodovodu na Srí Lance není pitná, ale pouze užitková. Pitnou vodu je potřeba kupovat v obchodě. Vodu a veškeré ostatní nápoje, je vhodné kupovat pouze v originálně uzavřených láhvích. Vyhýbejte se přidávání ledu do nápojů, ale také zmrzlinám a ovoci, které nemůžete omýt pitnou vodou. Doporučuji také vzít si s sebou desinfekci vody (např. Sanusil, který vyjde na cca 80Kč a stačí na desinfekci asi 80 litrů vody).

Zdravotnictví

Před odjezdem na Srí Lanku je vhodné si sjednat v České republice cestovní pojištění léčebných výloh v zahraničí. Pokud by jste během svého pobytu na Srí Lance onemocněli nebo měli úraz a neměli sjednáno pojištění, museli by jste si veškerá ošetření a léky zaplatit sami, ze svých finančních prostředků, což se může opravdu hodně prodražit.

Úroven zdravotní péče na Srí Lance je relativně dobrá. Vyšší kvalita péče je obvykle na soukromých klinikách. Zdravotnické zařízení by Vám měli doporučit v každém lepším hotelu. Dobré kliniky a nemocnice, jsou v Colombu (např. v Colombo General, Durdans Hospital, Nawaloka Hospital nebo Red Cross Society ambulance). Léky můžete zakoupit například v Osu Sala v Colombu.

Soukromí lékaři většinou bývají k zastižení 24 hodin denně.

Po uhrazení zdravotní péče z  vlastních finančních zdrojů, si nezapomeňte uschovat potvrzení o zaplacení, případně také další dokumenty, které dostanete (včetně např. rentgenových snímků, apod.), které budete potřebovat, až budete požadovat proplacení výloh po Vaší pojišťovně.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Srí Lance

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů na Srí Lanku je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů na Srí Lanku.