Český překlad názvu Assumption je ostrov „nanebevzetí“. Assumption je malý korálový ostrov o rozloze asi 11 km². V současné době je mimo hlavní zájem turistů.

Ostrov je neobydlený. Je zde přistávací dráha, kterou využívají většinou  jen vědci z ostrova Mahé, kteří cestují na sousední ostrov Aldabra. Opuštěná osada na chráněném západním pobřeží je obklopená porostem přesličníků, na jih od osady jsou rovněž opuštěné kokosníkové  plantáže. Do 80. let dvacátého století zde probíhala těžba guána, což ostrov dost poškodilo. Je jen řídce pokryt vegetací, převládají zde holé skály a jeskyně.

Assumption

Assumption

Žije zde gecko, což je místní druh ještěrky a také mořské želvy tu mohou díky odloučení od okolního světa klást vajíčka.

Na západním pobřeží ostrova je téměř neporušená písečná pláž, dlouhá 5 kilometrů. Mnoho turistů se zde však nevyskytuje, přestože jsou zdejší vody vhodné pro potápění a šnorchlování.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Assumption

Chcete-li vyrazit na dovolenou na Seychely a zajímá-li vás přímo destinace Assumption, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Seychely a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Seychelách je bezva!