Aride je jedním ze seychelských ostrovů nejméně poznamenaných rukou člověka. Je známý jako „mořská citadela Indického oceánu“. Od roku 1973 zde funguje rezervace vzácných druhů ptáků.

Hnízdí zde kolonie rybáků obecných, modrých holubů a endemických rostlin.

Aride

Aride

Nejsou zde žádné ubytovací možnosti, ale v pondělí, středu a neděli je možné ostrov navštívit.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásná přírodní rezervace na ostrově Aride

dne 2014-11-21 09:57:34

Ostrov Aride leží nedaleko ostrova Praslin, odkud se sem dá dostat na člunu za asi 30 minut. Jelikož jsme s manželem milovníci pozorování divokého ptactva, rozhodli jsme si zaplatit výlet na tento ostrov, který nám byl doporučen známými. Výlet sem není nijak extrémně drahý, navíc vzhledem k tomu, že přírodní rezervace, která na ostrově je, je v soukromých rukou a od vlády nedostává žádný příspěvek, aspoň víte, že vaše peníze jdou na správnou věc.

Zajímavé bylo už to, že jsme s lodí nepřistáli přímo u ostrova, ale museli jsme přesednout do malého nafukovacího člunu, na kterém jsme se na ostrov dostali. Důvod je ten, abychom na ostrov nepřivezli krysy či jiné predátory, kteří by mohli ohrozit místní faunu a flóru. Co nás "pobavilo" bylo to, že někdy je moře rozbouřené a na ostrov se nedá dostat ani na člunu a tak někteří návštěvníci museli plavat :-))

Samotný ostrov je moc hezký, průvodce nás provedl místní džunglí a ukázal nám spoustu druhů vzácného ptactva, které se dá pozorovat z velké blízkosti. Z člověka neměli strach, takže se nechali fotit i z relativní blízkosti. Skvělá je možnost vylézt na vrchol ostrova, odkud jsou krásné výhledy jak na celý ostrov a jeho okolí tak i na ptactvo létající pod vámi. Výhoda ostrova Aride je třeba v porovnání s ostrovem Cousin i v tom, že jsou zde větší počty druhů i početní zastoupení jednotlivých druhů, takže je víc na co koukat.

Myslím, že i pokud nejste příznivci birdwatchingu, tak se vám tady bude líbit, protože ostrov je opravdu krásně zelený. Navíc se tady dá zajistit i stanování přes noc včetně zajištění večeře a snídaně (cena byla tuším nějakých 80 EUR/osoba), takže pokud chcete mít zážitek ve stylu Robinson Crusoe, máte skvělou možnost. Jen si to rezervujte dopředu, kapacita je velmi omezená.

Celkově výlet na ostrov Aride hodnotím jako skvělý zážitek, který se nám velmi líbil. Ano, je to ovlivněno i naší zálibou v pozorování ptactva, ale přesto si dovolím výlet sem doporučit každému, kdo má rád přírodu v její nejpřirozenější podobě. Za sebe bych dal 5*, ale vzhledem ke čtenářům MAHALO.cz, kteří nejsou takoví ptačí šílenci jako my, dávám realističtější 4* :-)Dovolená Aride

Chcete-li vyrazit na dovolenou na Seychely a zajímá-li vás přímo destinace Aride, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Seychely a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Seychelách je bezva!