Letovisko Porto Koukla leží na jihovýchodním pobřeží ostrova, asi 20 minut cesty od hlavního města Zakynthos. Je vzdálené zhruba tři kilometry od turistického střediska Agios Sostis a nedalekého střediska Laganas, kam se pohodlně dostanete pěšky. Středisko Porto Koukla patří ke klidným místům.

Porto Koukla

Porto Koukla

Pláž je úzká, pokryta pískem a oblázky a je součástí Laganaského zálivu. Pozvolné svažování pláže do moře usnadňuje pobyt rodinám s dětmi. Na konci pláže se nachází malý přístav pro rybářské loďky a jachty. Několik desítek metrů od pobřeží leží malý ostrůvek, který byl od pevniny oddělen při zemětřesení v roce 1633. Dostal jméno Sostis podle kostelíku, který zde dříve stával. Dnes se vžil spíše název Cameo podle místní diskotéky.

Na ostrůvku najdete množství kamenných útvarů, malých zátok a vzrostlých borovic. Je zde krásná oblázková pláž, která však patří diskotéce a vstup sem je podmíněn konzumací v baru. S pobřežím je ostrůvek spojen dřevěným mostem.

Ostrůvek Marathonisi z pláže v Porto Koukla

Ostrůvek Marathonisi z pláže v Porto Koukla

Na dohled od pláže se rozprostírá želví ostrůvek Marathonisi. Je známý tím, že na jeho plážích kladou vejce karety obrovské. Dostanete se sem třeba na motorovém člunu.

Z místní autobusové zastávky vás autobus dopraví do hlavního města nebo do letoviska Laganas.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Porto Koukla

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Porto Koukla, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!