Letovisko Kalamaki leží ve východní části zálivu Laganas nedaleko rušných středisek Argassi a Laganas a v blízkosti hlavního města Zakynthos. Kalamaki se rozprostírá v nádherném prostředí pod skalnatými pahorky s bohatou zelení a horou Mount Skopos, vysokou 483 metry nad mořem. Nedaleko od letoviska se nalézá letiště, jehož provoz bývá v noci silně omezen nebo přímo zastaven. Spojení s hlavním městem zajišťují místní autobusové linky.

Kalamaki

Kalamaki

Krásná písečná pláž s pozvolným přechodem do moře a křišťálově čisté moře zaručuje příjemné strávení dovolené. Letovisko patří ke klidným místům a je tedy vhodné pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří upřednostňují na dovolené klid. Pláž je známá jako hnízdiště mořských želv Caretta caretta. Výskyt těchto živočichů je velmi vzácný. Právě přítomnost želv je pro turisty velkým lákadlem. Jejich ochraně je věnována velká pozornost, a je proto třeba počítat s jistými omezeními. V určitých obdobích jsou zakázány i noční procházky i veškeré vodní sporty. Za nimi se návštěvníci musí vydat do některého ze sousedních letovisek. Právě absence vodních sportů ještě násobí klid a pohodlí, které letovisko nabízí. Na konci celé pláže se rozkládá neoficielní pláž nudistická.

V letovisku je k dispozici mnoho taveren, restaurací, barů a obchodů. Najdete zde i několik nočních barů. Nejvíce jich je na hlavní třídě v Kalamaki. V tavernách a restauracích jsou zvyklí na přítomnost dětí a podřizují tomu i skladbu jídelníčku. Jídla pro dospělé jsou v příznivých cenách a podávají se k nim vína ze zdejších vinic. Vynikající je moussaka. V nabídce nechybí ryby, které zdejší kuchaři připravují na několik způsobů.

Pláž v Kalamaki

Pláž v Kalamaki

I přesto, že Kalamaki je klidná destinace, najdete tu i možnosti večerní a noční zábavy. Pokud chcete zažít rušnější zábavu, vydejte se třeba pěšky do okolních středisek Argassi a Laganas. Turisté, kteří chtějí poznávat i širší okolí, si mohou pronajmout automobil, motocykl nebo jízdní kolo. Z Kalamaki jezdí také autobusová linka do hlavního města, vzdáleného asi 5 kilometrů.

Pěším turistům lze doporučit vycházku na nedaleké „vysoké kameny“ nebo výlet k překrásné pláži Navagio s jemným pískem, krásným mořem a vrakem staré lodi. Tato pláž se stala jakýmsi symbolem celého ostrova Zakynthos. Nalézá se tu také několik stánků s občerstvením a suvenýry.

Pláž Navaggio

Pláž Navaggio

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kalamaki

Dovolená Kalamaki je dobrou volbou pro každého, koho láká Řecko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Kalamaki a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!