Maries je vesnička s malebnými uličkami a kostelíkem z roku 1800 zasvěceným Taxiarchům. Údajně jde o nejstarší kostel na ostrově. V interiéru kostela se nachází krásně řezbami zdobená kazatelna, na stropě z kaštanového dřeva je zavěšen velký kulatý věnec – Choros. Najdete zde ikonu Agios Ioanise – představitele ortodoxní církve, jenž byl v roce 1652 umučen Turky, jelikož odmítal změnit svou víru.

Maries

Maries

Do vesničky se dostanete z letoviska Skala Maries odbočkou z hlavní silnice. Cesta vede dál úrodným údolím kolem prastarých rudných dolů. Minete odbočku, která vede do kláštera Kimisis Theotoku, pak pokračujete dál podél říčky. Projedete kolem kostelíku Agios Ioanni-Marioty a malé kapličky Agios Georgios, až se dostanete do Maries.

Z vesničky vede cesta dál do vnitrozemí. U vesnice Gena se nalézá umělá vodní nádrž obklopená zelení. Cesta pokračuje dál kolem kláštera Agios Panteleimonas až do Mikro Kazaviti.

Jezírko u Maries

Jezírko u vesničky

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Maries

Maries je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Maries či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Řecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)