Fauna a flóra na ostrovu Rhodos se podobá spíš maloasijské než řecké. Souvislejší porosty tvoří borovice turecká, cypřiš stálezelený, na svazích vrchů rostou i dubové lesy. Na jaře zde voní množství květů a bylin.

Často se zde vyskytuje rhodoský jelen, a několik druhů plazů – ještěrky, gekoni, hadi a želvy.

Příroda je na ostrově překrásná se spoustou zeleně. Je tu mnoho míst dosud nezasažených turistickým ruchem i zemědělstvím, takže velká část ostrova je nedotčená. To platí zejména v kopcovitém vnitrozemí.

Rhodos

Rhodos

Krása ostrova je násobena střídáním různých typů oblastí. Najdete tu údolí se strmými vrchy porostlými trávou a křovím, překrásné a svěže zelené lesy, ale i velké plochy připomínající savanu, kde se travnaté plochy střídají s občasnými ostrůvky křovin nebo stromů. V této oblasti nebývá zcela zvykem, aby se na ostrovech vyskytovalo tak velké množství zeleně jako právě na Rhodosu.

Je pravdou, že Rhodos je také z velké části spíše suchý, kamenitý, ale jeho vnitrozemí je na tom mnohem lépe než okolní ostrovy a najdete se nemálo lesů a rostlin, které dávají krajině krásný zelený nádech a zpříjemňují atmosféru.

Typická rhódská krajina

Typická rhódská krajina

Na jednom místě se můžete koupat v potoce mezi rozkvetlými oleandry a pozorovat žáby a kousek dál se budete procházet písečnými dunami s rozkvetlými kaktusy.

Této rozmanitosti hodně nahrává počasí, které je po většinu roku teplé a příjemné. Samozřejmě v létě zde panují i horka, ale s tím asi každý turista počítá.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Dovolená v Řecku je dobrou volbou pro každého, koho láká vyrazit do Řecka. Podívejte se na aktuální zájezdy do Řecka a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem, vybrat si a objednat!