Klášter Panagia Faneromeni, význačnou památku ostrova Lefkáda, nejváženější mezi obyvateli i návštěvníky, najdeme jen několik kilometrů od hlavního města Lefkas, u vesničky Frynio (též nazývána Fryni). K svatému místu se váží mnohé příběhy a legendy. Nejstarší z legend hovoří o tom, že dnešní stavba byla vybudována na pozůstatcích původního chrámu bohyně Héry. Odtud možná plyne prapůvod vysoce uctívané posvátnosti. Prý tu působil také apoštol Pavel a vnitřní prostory uchovávají  relikvie svatých.

Klášter Panagia Faneromeni

Klášter Panagia Faneromeni

Klášter Phaneroménis se stal oblíbeným výletním cílem v okolí hlavního města Lefkada (Lefkas). Je odtud nádherný výhled na město, sever ostrova s lagunou a most na pevninu. Budova kláštera a kostela Panagia Faneromeni pochází z první poloviny 17. století. Klášter mnohokrát vyhořel a několikrát byl cílem útoku barbarů. Vždy však byl znovu opraven.

Současné budovy pocházejí z 19. století. Také kostel a ikonostas jsou novodobé. V kapli vpravo vpředu je umístěna velmi uctívaná ikona Matky Boží Phaneroménis. Nově postavený trakt s celami už jen čeká na mnichy.

Uvnitř budete obdivovat malby a ikony známých i méně známých umělců. Díky své poloze umožňuje klášter krásný výhled do okolí. Ve dvoře budovy si pak ve stínu krásných vzrostlých borovic můžete odpočinout. Celý areál je pečlivě udržován.

Výhled od kláštera Panagia Faneromeni

Výhled od kláštera Panagia Faneromeni

Ke klášteru se dostanete autobusem do Ámos Nikítas. Zpáteční cesta z kopce se dá podniknout pěšky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Klášter Panagia Faneromeni

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Klášter Panagia Faneromeni? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Klášter Panagia Faneromeni nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Řecka, nebudete litovat!