Kostel svatého Marka (Ágios Márkos) stojí naproti Morosiniho kašně. Byl postaven Benátčany v roce 1239. V době benátské nadvlády byl sídlem latinského biskupa. Sloužil také jako dvorní kostel a byli zde také pohřbeni někteří členové vévodovy rodiny. V letech 1303 a 1508 byl při zemětřesení silně poškozen.

Kostel svatého Marka (Ágios Márkos) v Herákleionu

Kostel svatého Marka (Ágios Márkos) v Herákleionu

V době turecké nadvlády byl změněn na mešitu Defterda a ke svému účelu sloužil od roku 1669 do roku 1915. Původní zvonice vpravo od kostela byla Turky nahrazena minaretem, z něhož dnes zůstaly zachovány pouze základy. Obě postranní lodě baziliky jsou spojeny šesti arkádami na pěti sloupech ze zeleného mramoru. Na severní straně zůstal zachován krásný portál s gotickým obloukem. Turisté zde mohou obdivovat kopie fresek ze známých krétských kostelů.

Po rekonstrukci a zrestaurování v roce 1960 dnes slouží jako místo pro výstavy a kulturní představení.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Herákleion – Kostel svatého Marka (Ágios Márkos)

Dovolená Herákleion – Kostel svatého Marka (Ágios Márkos) je dobrou volbou pro každého, koho láká Řecko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Herákleion – Kostel svatého Marka (Ágios Márkos) a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!