Směrem dál k severu hlavního města Herákleion se nachází benátská lodžie, jedna z nejkrásnějších staveb na Krétě. Postavil ji rovněž architekt Francesco Morosini (podobně jako Morosiniho kašnu) v letech 1626 – 1628. V lodžii se shromažďovali úředníci a benátští a krétští šlechtici. Za turecké nadvlády ji používali Turci jako správní budovu.

Benátská lodžie, zbrojnice

Benátská lodžie, zbrojnice

Jedná se o dvouposchoďovou budovu s balustrádou na střeše a sedmi arkádami na delší straně. Dvě arkády se nalézají na kratších stranách. V přízemí stojí dórské sloupy a v patře jónské. Mezi podlažími jsou znázorněny válečné trofeje a lev sv. Marka, symbol Benátek.

Na východní straně je k lodžii připojena benátská zbrojnice (Armeria) ze 17. století. Dnes slouží jako kanceláře pro místní samosprávu.

Za 2. světové války byla budova značně poškozena, ale po válce byla znovu obnovena.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Herákleion – Benátská lodžie, zbrojnice

Láká vás Herákleion – Benátská lodžie, zbrojnice? Hledáte-li zájezdy do destinace Herákleion – Benátská lodžie, zbrojnice, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Herákleion – Benátská lodžie, zbrojnice, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.