Analipsi leží asi 20 kilometrů východně od hlavního města ostrova Heraklion. Pokud pojedete autem z Heraklion na Agios Nikolaos, tak toto středisko nemůžete minout. Ukazatele, které navádí na letovisko, jsou všude.

Analipsi

Analipsi

První zmínky o Analipsi pocházejí z doby turecké nadvlády. V té době zde byla postavena letní sídla, která umožňovala pobyt až několik měsíců v roce.

Městečko je součástí cca 6 kilometrů dlouhého pásu turistických středisek, které se navzájem prakticky prolínají, takže ani nenajdete, kde jedno končí a druhé začíná. Patří k nim Kokkini Hani, Kato Gouves, Analipsi a Anissaras. Známý vodní park Star Beach Water Park se nachází cca asi 5 kilometrů od Analipsi.

Pláž v Analipsi

Pláž v Analipsi

V letovisku (a v podstatě ve všech letoviscích v jeho okolí) je opravdu velký výběr hotelů, taveren, restaurací a barů a často také diskoték. Dlouhá široká písečná pláž s pozvolným vstupem do vody nabízí dostatek aktivit  ke trávení dovolené a je vhodná jak pro rodiny s dětmi tak i pro starší ročníky, které vyhledávají pohodlný přístup do vody. Najdete zde také podniky nabízející zábavu do pozdních nočních hodin.

Hledáte-li klid, Analipsi nebude to pravé ořechové. Za klidem, soukromím a větší romantikou budete muset vyjet trošku dále od této turisticky velice oblíbené oblasti.

Náhorní plošina Lassithi

Náhorní plošina Lassithi

Analipsi nabízí celou řadu fakultativních výletů do okolí a i různé zábavné programy, které vám umožní strávit zde zajímavou dovolenou. Na relativně nedaleké (asi 30km) známé náhorní plošině Lasithi např. uvidíte stovky větrných mlýnů a jeskyní. Do archeologického naleziště minojské civilizace Knossos nebo do hlavního města ostrova Herakleion, je to z Analipsi jen asi 20 kilometrů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Analipsi

Zaujal vás náš článek o destinaci Analipsi v Řecku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Analipsi nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Řecku je skvělá volba!