Róda je bývalá rybářská vesnička na severním pobřeží Korfu, která se rozrostla ve vyhledávané turistické středisko. Jedná se o klidnější turistickou oblast vhodnou pro ideální rodinnou dovolenou. Nabízí krásné pláže poměrně mělké moře, bezpečné  pro děti.

Přímo u pláže má stanoviště taxislužba. Snadno se zde dá cestovat autobusem pravidelnými linkami. Do Kérkyry jezdí i trajekty z pevninského Řecka a Itálie.

Resort v letovisku Roda

Resort v letovisku Roda

Roda se nachází u rušného letoviska Sidari a v blízkosti je i letovisko Acharavi. V letovisku Roda mají návštěvníci vše, co se od turistického střediska vyžaduje. Řecké tradice a přívětivé obyvatelstvo, příjemné prostředí se vhodně doplňuje s vymoženostmi moderní doby. Vybavení hotelů je na dobré úrovni, návštěvníci si mohou užívat nabídek pohostinství, sportu i zábavy.

Vše doplňuje okolní příroda – výhledy na tyrkysové moře, nádherné západy slunce jsou opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Pláž v Rodě

Pláž v Rodě

Moře je v této oblasti klidné, průzračné a poměrně mělké, což jistě uvítají rodiny s dětmi. Některé hotely a bary nabízí volný přístup do svých bazénů, jako kompenzace je vhodné zakoupit zde alespoň malé občerstvení.

Zdejší pláž je písčitá s občasným výskytem malých oblázků. Můžete si zde pronajmout lehátko i slunečník. Dá se tu i sportovně vyžít – vodní lyžování, paragliding, jízda na motorovém člunu.

V městečku Roda není tak velké množství obchodů jako v okolních letoviscích, ale vše potřebné zde zakoupíte. Najdete tu obchody s potravinami, tradiční obchůdky se suvenýry, šperky a ručními výrobky. Je zde dostatek taveren, restaurací a barů, které jsou rozmístěny po celém letovisku. V noci letovisko ožívá nočním životem. Místní podniky nabízí karaoke, živou hudbu, disko nebo třeba také romantické posezení při svíčkách.  Většina zdejších klubů je otevřena až do ranních hodin.

Rovněž lékařská péče je zde dostupná.

Roda

Roda

Můžete si zde na malém závodním okruhu vyzkoušet své jezdecké umění na motokárách. Pro výlety po okolí si lze vypůjčit automobily, motocykly či jízdní kola. Pro pěší turistiku jsou zde upraveny stezky, které vás zavedou do zdejších kopců a olivových hájů a ukáží vám něco z místní fauny a flóry. Radovat se můžete i z jízdy na koni.

Ve vesnici najdete dvě pamětihodnosti – kostel svatého Georgiose a zříceninu dórského chrámu z 5. století před naším letopočtem zasvěceného Apollonovi.

Ve vzdálenost asi 6 kilometrů leží letovisko Sidari a o něco blíže, asi 3 kilometry, letovisko Acharavi. Tato místa vybízejí k dlouhým večerním procházkám.

Pokud si zapůjčíte automobil, můžete uskutečnit třeba výlet do hlavního města Kérkyry a navštívit některé z jeho pamětihodností.

Nedaleko od sousedního Acharavi se rozprostírá nový aquapark.

Lodí můžete vyrazit k návštěvě blízkých ostrovů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Róda

Róda je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Róda či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Řecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)