Letovisko Agios Georgios (jižní, nepleťte si jej s jeho severnější stejnojmennou alternativou 🙂 ) leží na jihozápadním pobřeží Korfu v blízkosti jezera Korission. Středisko stejného jména se rozkládá také na severovýchodě ostrova, ale je to zcela jiné letovisko.

Agios Georgios (jižní)

Agios Georgios (jižní)

Agios Georgios (jižní) je charakteristické zelenými olivovými a borovicovými háji, zlatavou pláží a azurovým mořem. Je vybavené vším potřebným – obchody s potravinami i dárkovými předměty, restauracemi s dobrým jídlem a pitím.

Zdejší pláž je pokryta zlatavým pískem a táhne se několik kilometrů podél pobřeží. V severní části písečné duny oddělují pláž od sousedního jezera Korrision.

Pláž v Agios Georgios (jižním)

Pláž v Agios Georgios (jižním)

Na pláži si dostatečně užijete všech druhů vodních sportů od windsurfingu, přes vodní lyžování a jízdu na člunu, až po šnorchlování a potápění. Sprchy na pláži jsou samozřejmostí.

Letovisko nabízí také několik bazénů se sladkou vodou.

Večer a v noci středisko rušným životem příliš neoplývá. Najdete tu spíš klid než divoké večírky. Z toho důvodu je také letovisko doporučováno rodinám s dětmi. Nachází se tu sice několik klubů otevřených dlouho do noci, ale pro ty, kteří si chtějí užít více noční zábavy se doporučuje navštívit blízké letovisko Kávos.

Písečné duny u Agios Georgios (jižního)

Písečné duny u Agios Georgios (jižního)

Z Agios Georgios je možno uskutečnit výlety po okolí buď pronajatým osobním automobilem, nebo pěšky. K zajímavým zážitkům patří dlouhé procházky do okolních olivových hájů nebo třeba k blízkému slanému jezeru Korrision, které tvoří laguna obklopená divokou přírodou. Na své si zde přijdou milovníci přírody.

Jezero Korission

Jezero Korission

Na celodenní výlet můžete vyrazit do hlavního města Kérkyra. Cestou zpět navštivte známý palác Achillion.

Za návštěvu stojí také návštěva některé z místních vesniček.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Agios Georgios (jižní)

Zaujal vás náš článek o destinaci Agios Georgios (jižní) v Řecku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Agios Georgios (jižní) nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Řecku je skvělá volba!