Acharavi leží v severním cípu ostrova a patří k velmi oblíbeným turistickým lokalitám. Řadí se k rušným letoviskům. Je také oblíbeným místem potápěčů. Zdejší písčitá pláž s malými oblázky měří několik kilometrů. Ideální dovolenou poskytuje rodinám s malými dětmi. Vstup do moře je pozvolný a voda je mělká.

Do letoviska se dostanete z letiště v hlavním městě, které je vzdáleno asi 40 kilometrů. Přepravit se můžete autobusem nebo automobilem.

Pláž v Acharavi

Pláž v Acharavi

Letovisko Acharavi vytváří společně se středisky Sidari a Roda oblíbené turistické oblasti. Acharavi je pomyslným centrem severní části ostrova a kromě služeb pro turisty zajišťuje péči o místní obyvatele  – zdravotní péče, úřady, obchody, poštovní služba, bankovní domy.

Centrum Acharavi tvoří jedna hlavní ulice, postranní uličky se sbíhají k pláži. V místních supermarketech nakoupíte jak tradiční řecké potraviny, tak i potraviny dovozové. Chutné čerstvé řecké pečivo si jistě oblíbíte. Najdete zde množství taveren, krámků se suvenýry a výrobky místního folklóru.

Ulice Acharavi

Ulice Acharavi

Zdejší písčitá pláž s malými oblázky se táhne několik kilometrů. Vstup do vody je pozvolný a moře je až do vzdálenosti několika desítek metrů mělké. Na pláži nabízí slunečníky, lehátka a jsou k dispozici i sprchy. Toalety zde sice nejsou, ale můžete využít zařízení místních barů. Může se stát, že budete ubytováni v hotelu, který nemá vlastní bazén. V tom případě můžete využít veřejných bazénů v okolí. Předpokládá se však, že si zde zakoupíte nápoj či občerstvení.

Acharavi se stalo oblíbeným místem potápěčů. Dá se využít služeb místních potápěčských škol. Ani milovníci vodních sportů nebudou ochuzeni. Jsou zde možnosti vodního lyžování, windsurfingu nebo jízdy na zapůjčeném motorovém člunu.

V centru i na plážích najdete široké možnosti návštěvy barů a klubů, kde si užijete zábavy až do pozdních nočních hodin. V některých klubech se organizuje kolektivní zábava s živou hudbou. Účastnit se můžete i karaoke.

Aquapark v Acharavi

Aquapark v Acharavi

Pokud chcete poznat něco z řecké kultury, nenechte si ujít řeckou párty.

Středisko Acharavi je jistě velmi atraktivní místo, ale máte možnost podívat se i jinam. Za návštěvu stojí středisko Roda, kam bez problémů dojdete  pěšky.

Nedaleko Acharavi se nalézá aquapark se spoustou vodních radovánek pro děti i dospělé.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Acharavi

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Acharavi? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Acharavi nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Řecka, nebudete litovat!