Letovisko Skala leží na nejjižnější části ostrova a je vzdáleno asi 40 kilometrů od hlavního města Argostoli. Patří k nejznámějším místům Kefalonie. Ozdobou letoviska jsou borovicové lesy. Největší atrakcí je několik kilometrů dlouhá oblázková a písčitá a pravidelně udržovaná pláž, která je dostatečně velká a na svých okrajích nabízí spoustu míst, která nabízí větší soukromí. Atraktivitu místa ještě násobí čisté moře tyrkysové barvy. Pláž je oceněna Modrou vlajkou EU.

Skala - hlavní ulice

Skala – hlavní ulice

Letovisko Skala patří k ideálním místům pro potápění a šnorchlování a všechny druhy vodních sportů. V nabídce jsou lehátka a slunečníky, sprchy, odpadkové koše a vždy příjemná obsluha v přilehlých barech a tavernách. V blízkosti najdete také bazény, atrakce pro děti, směnárnu.

Nedaleko střediska se rozkládají další pláže, například Kaminia, známá tím, že na ní želvy karety obrovské kladou svá vejce. Tato pláž je písčitá s pozvolným přechodem do vody.

Na odlehlejších místech objevíte další pláže, které vám poskytnou větší soukromí.

Pláž ve Skale

Pláž ve Skale

Pokud se vydáte do kopce nad pláží, dojdete k původní vesničce Skala, v jejímž centru najdete náměstí s fontánou. Na místě zemětřesením zničených budov stojí již budovy nové. Večer sem můžete vyrazit do nočních barů a klubů za zábavou.

Přímo ve Skale je možné najít dokonce ruiny římské vily s mozaikami a zbytkami zdí. Vstup je bezplatný a prohlídku zvládnete během několika minut, maximálně desítek minut, takže se sem neváhejte zastavit třeba cestou z pláže.

Ruiny románské vily ve Skale

Ruiny románské vily ve Skale

Skala je opravdu krásné letovisko a velice jej doporučuji jako ideální místo pro trávení dovolené na Kefalonii. My sami zde bydleli a nemohli si Skalu vynachválit – vše potřebné k dovolené je k dispozici, je zde spousta taveren i barů, krásná pláž a je to i dobré výchozí místo pro poznávání ostrova, ačkoli je západní poloostrov již poměrně daleko.

Skaliska na pláži ve Skale

Skaliska na pláži ve Skale

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Skala

Zaujal vás náš článek o destinaci Skala v Řecku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Skala nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Řecku je skvělá volba!