Letovisko Kounopetra na jihu poloostrova Paliki patří k menším a klidnějším turistickým střediskům. Je vzdáleno asi 10 kilometrů od Lixouri. Název Kounopetra v řečtině znamená „pohybující se kameny“, jeden ze zvláštních jevů na ostrově Kefalonia. Po zemětřesení v roce 1953 se však pohyb kamenů u pobřeží zastavil.

Kounopetra je dnes oblíbené letovisko se strmými skalami a nedotčenou přírodou v okolí, která láká k pěším výletům. Turistům jsou zde k dispozici restaurace, bary, taverny a obchůdky se suvenýry.

Kounopetra

Kounopetra

Středisko nabízí několik písčitých pláží, ohraničených kamennými plotnami. Odpočinete si zde od každodenního shonu a stresu a zažijete klidnou dovolenou. Pokud budete chtít prožít přece jen trochu vzruchu, můžete zajet do Lixouri nebo si zpestřit pobyt výletem po ostrově. Z letoviska není daleko ani hlavní město ostrova Argostoli, kam vyplouvá pravidelná lodní linka.

Navštívit můžete i malý ostrůvek Vard, který leží naproti městečka Kounopetra.

Pláž v Kounopetře

Pláž v Kounopetře

Samotné městečko je poměrně hezké, ale mám-li být upřímná, musím říct, že krajina jižní části poloostrova Paliki se mi nelíbila vůbec. Severozápad a sever Paliki je nádherný, ale je zde problém s ubytováním a také s dostupností pláží. Proto osobně doporučuji spíše letoviska na východě Kefalonie, jako např. Skala či Poros. Nicméně ani v Kounopetře či nedaleko ležící osada Xi neuděláte vyloženě chybu, pokud trávíte dovolenou hlavně na pláži.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kounopetra

Dovolená v destinaci Kounopetra? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!