Proslulá krápníková jeskyně Drogarati (Dračí jeskyně) se nachází 4 kilometry od Sámi a je od roku 1963 přístupná veřejnosti. Vede k ní 167 schodů. Tato skalní dutina je stará údajně neuvěřitelných 150 milionů let. Nachází se nedaleko Sami a patří ke skutečným geologickým šperkům. Její existence byla lidem známa po celá staletí, ale pro veřejnost byla otevřena až v 60. letech minulého století.

Cesta je sice vlhká, ale po rýhovaném betonu to neklouže. Jeskyně o velikosti 1000 m2 má tak vynikající akustiku, že bývá využívána pro hudební představení. V tamním podzemním sále vystupovali tak významní umělci jako jsou Mikis Theodorákis nebo Callasová.

Jeskyně Drogarati (Dračí jeskyně)

Jeskyně Drogarati (Dračí jeskyně)

Po vstupu do jeskyně, v níž je stálá teplota 18°C, uvidíte z „královské lóže“ vlevo koncertní sál o velikosti 30 x 30 metrů. I když zde stojí několik hodin natlačeno na sobě kolem tisíce posluchačů, kyslíku je tady pořád dost. Drogaráti je zřejmě spojena s dalšími, dosud neprozkoumanými jeskyněmi. Díky tomu, že uprostřed jeskyně je bahnitý terén, a proto se tam nemohou tvořit stalagmity, zachoval se tu volný prostor.

Uvnitř Dračí jeskyně jsou k vidění červeně a žlutě zbarvené krápníky – stalaktity a stalagmity.

Jeskyně Drogarati

Jeskyně Drogarati

Název pochází z legendy, která říká, že uvnitř jeskyně kdysi žil drak. Co je na tom pravdy, to bohužel nevím, neměla jsem na něj štěstí – tak buď zrovna nebyl doma a nebo tady žádný není 🙂

U parkoviště za východem z jeskyně vpravo nahoře, se kdysi nacházela dávná osada, po které tady zbyly už jen zbytku ruin.

Pouze několik kilometrů odtud se rozprostírá jezero Melissáni. Také zde byla kdysi krápníková jeskyně. Když se její strop zřítil, zaplnila se jeskyně vodou.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Dračí jeskyně (Drogarati)

Dovolená v destinaci Dračí jeskyně (Drogarati)? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!