Letovisko Arkasa leží na jihozápadním pobřeží Karpathosu, asi 16 kilometrů od hlavního města ostrova a 8 kilometrů od letiště. Vesnička patří k nejkrásnějším na ostrově. Je vsazena do klidného prostředí v úrodné oblasti. Návštěvníky zaujme zelenou přírodou, ale také významnými historickými památkami.

Původní název vesničky Arkasa byl Arkesia. Od místního kostelíku se naskýtá krásný výhled na okolní kopce a v nich roztroušené další malé kapličky. Zdejší kostelík Agios Sofia ukrývá krásné pozůstatky mozaiky z raně křesťanské baziliky.

Arkasa

Arkasa

Letovisko Arkasa je v současnosti nejvíce se rozvíjejícím turistickým střediskem na ostrově. Setkává se zde soudobý život s folklórem a starými vzpomínkami na prošlé časy. A to činí právě pobyt na Arkasu atraktivním.

Resort svým návštěvníkům nabízí kvalitní restaurace a taverny s nejlepší řeckou a místní  kuchyní. Nalézá se tu dostatek obchodů i výborných možností ubytování.

Letovisko Arkasa

Letovisko Arkasa

Zdejší pláže jsou úžasné. K nejznámějším patří pláž St. Nicholas, jež byla oceněna Modrou vlajkou EU. Pláž je písčitá, malebně zasazená do okolních hor. V sezoně bývá přeplněna turisty.

Z kaváren a barů můžete sledovat neuvěřitelný západ slunce.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Arkasa

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Arkasa je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Arkasa či Last minute nabídek do Řecka.