Letovisko Armeos (či Armenos) leží na západním pobřeží ostrova Kalymnos. Je oblíbené hlavně vyznavači horolezectví. Okolní skály nabízí překrásné lezecké terény, prochází tudy hlavní skalní trasy. Turistické středisko poskytuje komfort jak v ubytování, tak i ve stravování. Z hotelů je krásný výhled na moře i na horstvo ve vnitrozemí.

Armeos

Armeos

Při pohledu na moře vás zaujme ostrůvek Telendos, který má při pohledu z letoviska skoro ideální „sopečný“ tvar a vytváří opravdu nádhernou scenérii.

Je možné se na něj vypravit na výlet, neboť sem jezdí loďky.

Ostrov Telendos z letoviska Armeos

Ostrov Telendos z letoviska Armeos

V okolí střediska se nalézají další velmi oblíbené resorty a pláže – Emporios nebo Massouri, jehož je Armeos přímým sousedem. V podstatě nepoznáte žádnou hranici mezi těmito městečky, protože Armeos na Massouri navazuje opravdu dokonale 🙂 Armeos je tedy zjednodušeně řečeno severní konec municipality, které je součástí i Massouri a v podstatě i letovisko Mirties.

Městečko Massouri, na něj navazující Armeos a ostrov Telendos

Městečko Massouri, na něj navazující Armeos a ostrov Telendos

Letovisko patří k nejoblíbenějším na Kalymnosu, takže pokud si zde vyberete ubytování a rozhodnete se zde strávit dovolenou, rozhodně chybu neudělát, ať už máte rádi lezení po skalách či nikoli. A pokud ano, je to ještě lepší volba. Právě zde se totiž čas od času konají různé závody v horolezení, takže zde není problém ani o průvodce, vybavení atp.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Armeos

Dovolená v destinaci Armeos? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!