Ouranoupolis je vesnice ležící na poloostrově Athos. Název vesnice v překladu znamená „Nebeské město“. Ouranoupolis je přes svou malou rozlohu významným střediskem, jelikož se jedná o poslední turistům přístupnou vesnici. Z přístavu Outonoupolis vyplouvají několikrát denně přívozy, které převážejí mnichy, případně turisty, kteří získali povolení k návštěvě mnišské republiky. Přistávají zde také výletní lodě při plavbě kolem Athosu.

Věž v Ouranopolis

Věž v Ouranopolis

Nedaleko od přístavu v Ouranoupolis stojí strážní věž Prosfórion, která byla postavena ve 14. století k ochraně zdejšího kláštera. Je to největší a nejzachovalejší strážní věž na Chalkidiki.

Podél příjezdové silnice k vesnici Ouranoupolis se rozkládají hotelové komplexy s přímým vstupem na pláže. Zdejší pláže jsou písčité, některé jsou pokryté oblázky. Centrum města je turistům snadno dostupné pěšky. Je vzdáleno od hotelových komplexů asi 3 – 5 kilometrů. Samotné město nabízí obchody se suvenýry, malé penziony, kavárny a taverny.

Přístav v Ouranopolis

Přístav v Ouranopolis

Největším turistickým lákadlem je plavba lodí kolem poloostrůvku Athos. Je to jediná možnost, jak alespoň z dálky spatřit zdejší slavné kláštery mnišské republiky Agion Óros. K hranicím mnišské republiky je také možné dojít pěšky, ale asi po půl hodině chůze vás zastaví hraniční zátarasy s cedulemi upozorňujícími na zákaz vstupu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%



Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!



Dovolená Ouranoupolis

Klikněte pro zobrazení nabídky Ouranoupolis: zájezdy nebo Ouranoupolis: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Ouranoupolis!