Nea Potidea leží asi 60 kilometrů od Soluně. Toto klidné prázdninové středisko patří k nejkrásnějším místům na Chalkidiki. Ve městě se nachází přístav, kde kotví rybářské bárky.

Pláž v Nea Potidea

Pláž v Nea Potidea

V místě, kde stojí městečko, je Kassandra tak úzká, že zde byl již v roce 300 před naším letopočtem vykopán kanál, který spojuje záliv Thermaikos na západě se zálivem Toroneos na východě. Kanál byl v roce 1426 rozšířen a v té podobě zůstal dodnes. V roce 1970 zde byl postaven most, jenž spojuje oba břehy kanálu.

Kanál v Nea Potidea

Kanál v Nea Potidea

Místní pláž je dlouhá, pokrytá pískem a vybavená dostatečným množstvím plážových barů a rychlého občerstvení. Nalézá se tu i středisko vodních sportů s půjčovnou sportovního vybavení. Po obou stranách pláže se nachází menší zátoky s malými písečnými i oblázkovými plážemi. Za těmito plážemi stojí hotelové komplexy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Nea Potidea

Dovolená v destinaci Nea Potidea? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!