Počasí je v Athénách podobné jako na ostatních řeckých ostrovech, i když také dokáže překvapit. Místní obyvatele například v lednu roku 2002 zaskočila sněhová vánice se silným nárazovým větrem, což je v tak jižních polohách něco velmi neobvyklého.

Jaro je v Athénách teplotně velmi příjemné, rtuť teploměru ukáže příjemných 20°C. Při návštěvě ovšem počítejte s deštěm. Může napršet až 30 mm srážek.

Léto je velmi teplé, teploty přesahují 30°C a téměř vůbec neprší. Obecně nedoporučuji návštěvu Athén v letních měsících, pokud tedy nemáte rádi vedro k padnutí. Ideální pro návštěvu athénských památek je květen, maximálně červen, případně druhá polovina září či začátek října. V tuto dobu je ve městě již snesitelněji a nebudete zde padat dusnem a vysokými teplotami.

Podzim nabízí teplé počasí, ovšem počet deštivých dnů se začíná zvyšovat.

Zima je zde ve znamení vlhka a deště. Teploty se pohybují kolem 10-13°C, nejvydatněji zde prší v období listopadu a prosinci, kdy spadne i přes 60 mm srážek.

Aktuální počasí v Athénách a předpověď na další dny

[forecast location=“zmw:00000.1.16716″ location_title=““ numdays=“20″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

Průměrné teploty v Athénách

Následující graf uvádí průměrné nejvyšší a nejnižší denní teploty v Athénách v jednotlivých měsících roku. Nezapomeňte ale, že na sluníčku mohou být teploty o dost vyšší!

 

 

Srážky v Athénách

Na grafu uvidíte průměrný měsíční úhrn srážek v Athénách a také průměrný počet deštivých dní v jednotlivých měsících roku.

 

 

Vlhkost vzduchu v Athénách

Na dalším grafu lze vidět průměrná vlhkost vzduchu v Athénách v jednotlivých měsících roku.

 

 

Počet hodin slunečního svitu během dne v Athénách

Tento graf přehledně ukazuje průměrný počet hodin během dne v jednotlivých měsící roku, po které v Athénách svítí slunce.

 

 

Teplota moře v Athénách

Následující graf vám ukáže vývoj průměrné teploty moře okolo Athén v jednotlivých měsících roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Klikněte pro zobrazení nabídky Řecko: zájezdy nebo Řecko: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou do Řecka!