Čtvrť Plaka se rozkládá přímo pod severními srázy Akropole. Ve dne je tichá, ožívá až za večera svými dlouho do noci otevřenými pestrými obchůdky s nejrůznějšími suvenýry. Z desítek malých i větších hospůdek zaznívají zvuky řeckých lidových písní za doprovodu strunných nástrojů.

Čtvrť Plaka

Čtvrť Plaka

Za dne  upoutá v Place pozornost jen několik kostelíků, zejména Metamorfosis  ze 14. století, stojící přímo pod srázem Akropole. Dále je to chrám svaté Kateřiny – Ajia Ekaterini – se zachovalou kupolí a apsidami ze 13. století. Chrám se nachází za zbytky římské kolonády na ulici Farmaki.

V blízkosti chrámu  sv. Kateřiny leží na malém náměstí v sousedství ulice Lysikratus proslulý Lýsikratův památník. Je to zhruba 6,5 metru vysoká kruhová stavba z doby kolem roku 334, zbudovaná na krychlovém podstavci. Původně na jejím vrcholu stála bronzová trojnožka jako odměna za vítězství v pěvecké soutěži, kterou obdržel athénský občan Lýsikratés za to, že věnoval peníze na nastudování vítězného pěveckého sboru. Z uměleckého hlediska je památník pozoruhodný svým raným použitím polosloupů s korintskými hlavicemi. Takových památníků bylo v této části Athén více, jak to naznačuje název nedaleké ulice Odos Tripodon – Ulice trojnožek.

Lýsikratův památník

Lýsikratův památník

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Malebná čtvrť Plaka

Dovolená v destinaci Malebná čtvrť Plaka? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!