Metropolí ostrova Amorgos je stejnojmenné město, jež místní obyvatelé často nazývají Chora. Je to okouzlující městečko s malebnými uličkami, kapličkami a tradičními tavernami.

Město si zachovává svůj typický kykladský ráz. Na úbočí svahu pod mohutným benátským hradem Kastro ze 13. století se nalézají tradiční řecké bílé domky. Nachází se tu více jak 40 kaplí a kostelů, narazíte také na několik větrných mlýnů.

Město Amorgos

Město Amorgos

Město neleží přímo na pobřeží, je situováno ve výšce asi 400 metrů a naskýtá se odtud nádherný pohled na moře i okolní krajinu. Do útesu pod městem byl vytesán klášter Panagia Hozoviotissa založený v roce 1088. Zajímavá je také kaple Agios Fanourios, která je nejmenší kaplí v celém Řecku. Vejdou se do ní jen tři lidé.

Turisticky zajímavé jsou také blízké přístavní vesničky Aigiali a Katapola, spojené jedinou asfaltovou silnicí na ostrově. Katapole se stala také hlavním ostrovním přístavem. Jde vlastně o tři menší vesnice spojené v jeden celek. Přístav disponuje řadou hotelů, restaurací i obchodů.

Klášter Panagia Hozoviotissa

Klášter Panagia Hozoviotissa

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Město Amorgos (Chora)

Klikněte pro zobrazení nabídky Město Amorgos (Chora): zájezdy nebo Město Amorgos (Chora): Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Město Amorgos (Chora)!