Současným hlavním městem ostrova Alonissos je přístavní městečko Patitiri, vzdálené jen 3 kilometry od původního hlavního města Alonissos.

Leží ve velké zátoce obklopené borovými lesy. Patitiri je poklidné městečko s množstvím kaváren a taveren s výhledem na moře. Kdysi bývalo významnou vinařskou oblastí. Název města je odvozen od slova patitiria, což znamená lisování vína. Mezi zajímavosti města patří obrovský sud na víno „ patitiri“.

Dlouhé roky bylo městečko jen nevábným provizorním místem pro betonové novostavby. Dnes již vypadá celkem dobře. Nenajdete tu žádné historické památky. Za návštěvu ovšem stojí Muzeum Mořského parku. Dozvíte se zde informace o vzácné fauně a flóře, která se ve zdejších vodách vyskytuje.

Patitiri

Patitiri

V domě na jižní straně zátoky stojí soukromé muzeum Costase a Angely Mavrikisových s výstavou lidového umění a tradičních krojů. Jsou zde také expozice, které dokumentují výrobu vína, pirátství a námořní plavby.

Z přístavu vyplouvají trajekty i na okolní ostrovy Skopelos a Skiathos.

Výborné pokrmy z čerstvých ryb a humrů okusíte ve vyhlášených tavernách městeček Steni Vala asi 10 kilometrů od Patitiri a Kalamajka přibližně 12 kilometrů od Patitiri. Taverny v těchto vesničkách patří místním rybářům.

Kromě těchto vesniček stojí za návštěvu ještě vesničky Marpounta, Agios Dimitrios, Kalamakia, Christ Milia, Rousoum Gialos.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Patitiri

Dovolená Patitiri je dobrou volbou pro každého, koho láká Řecko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Patitiri a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!