Počasí v Portugalsku je typicky oceánské, mírné a vlhké, na jihu podstatně sušší, v oblasti vysokých hor chladnější. Suché letní období trvá na severu zhruba dva měsíce, směrem k jihu se prodlužuje. V oblasti Algarve trvá až půl roku. Teploty jsou vyšší na jihu, na severu je střední roční teplota 15°C, na jihu 18°C.

V létě je nejtepleji ve vnitrozemí, v srpnu dosahuje teplota při pobřeží 20°C, při španělských hranicích v téže době průměrně 26°C.

V Lisabonu je průměrně 11 – 12°C, v létě 23°C.

Srážek ubývá od severu k jihu a od pobřeží do vnitrozemí. Na sever od řeky Tejo dosahují srážky přes 1200 mm, v pohoří Serra da Estrala přesahují i 2000 mm. Většina srážek spadne od podzimu do jara, v pohoří Serra da Estrala a v jeho okolí v podobě sněhu.

Specifickou oblastí je údolí Doura, kde dochází v zimě k velkým srážkám, ale v létě jsou tam sucha a horko větší než v jiných částech portugalského severu.

Ostrov Madeira a Azorské ostrovy jsou od pevninského Portugalska svým počasím odlišné. Madeira je na severu deštivá a na jihu teplejší a sušší, cestuje se sem však po celý rok, neboť počasí na Madeiře je vesměs stálé a příjemné po celý rok. Počasí na Azorských ostrovech je obdobně stálé – ostrovy mají mírné klima, avšak na rozdíl od Madeiry se potýkají s celoročními dešti a vanou zde silné větry. Počasí v Portugalsku se tak odvíjí samozřejmě od toho, do které oblasti (či na který ostrov) této země se chystáte.

Aktuální teploty a počasí v Portugalsku a předpověď počasí na další dny


[forecast location=“Lisbon, Portugal“ location_title=““ numdays=“10″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

[forecast location=“Albufeira, Portugal“ location_title=““ numdays=“10″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

[forecast location=“Coimbra, Portugal“ location_title=““ numdays=“10″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

[forecast location=“Porto, Portugal“ location_title=““ numdays=“10″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

[forecast location=“Funchal, Portugal“ location_title=““ numdays=“10″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

[forecast location=“Ponta Delgada, Portugal“ location_title=““ numdays=“10″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

Průměrné teploty v Portugalsku

Podívejte se na následující grafy průměrných teplot v Portugalsku. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

Průměrné srážky v Portugalsku

V níže uvedených grafech naleznete hodnotu průměrných srážek v Portugalsku v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech.

Průměrná vlhkost vzduchu v Portugalsku

V dalších grafech naleznete hodnoty průměrné vlhkosti vzduchu v Portugalsku v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech.

Průměrný počet hodin slunečního svitu v Portugalsku

V těchto grafech naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během dne v Portugalsku. Hodnoty jsou v hodinách.

Průměrná teplota moře v Portugalsku

A nakonec uvádíme grafy s průměrnou teplotou moře okolo Portugalska pro jednotlivé měsíce roku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Portugalsku

Portugalsko je skvělá volba pro strávení dovolené a stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do Portugalska či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! Stačí kliknout sem a vybrat si :-)