Ixtapa je plážové letovisko ve městě Zihuatanejo de Azueta, v mexickém státě Guerrero.

Výstavba turistického letoviska byla zahájena na začátku roku 1970 a letovisko bylo postaveno na kokosových plantážích.

V roce 1968 mexická vláda vytvořila zvláštní fond pro budování nových turistických destinací na pobřeží země. První dva takové cíle byly Cancún, ve státě Quintana Roo a právě Ixtapa.

V letovisku se můžete ubytovat ve  více jak 5000 hotelovývh pokojů, ale i v soukromí.

Ixtapa

Ixtapa

Pláže v letovisku Ixtapa

Playa Las Gatas  pro rodinnou rekreaci v klidu, pohodě a snadné plavání. Najdete zde oamocené prostory pro šnorchlování a potápění. Prodavači zde nabízí vynikající domácí zmrzlinu a další občerstvení, můžete si zakoupit i výrobky místních řemeslníků.

Playa La Ropa je jedna z nejkrásnějších pláží. Tato pláž je plná příjemných restaurací, palem a malých vln.

Playa Troncones nabízí kilometry krásných, nepoškozených, čistých pláží s hejny pelikánů a mořskými želvami.

Pláž ve městě Ixtapa

Pláž ve městě Ixtapa

Aktivity v letovisku Ixtapa

 • Můžete si zaplavat s delfíny. Tento interaktivní program je skvělá příležitost jak pro rodiny a páry.
 • Můžete navštívit Museo de Arqueología Costa de la Grande. Muzeum má velké množství keramiky a zajímavé kamenné památky. Muzeum je otevřeno ve všední dny a o víkendech, od úterý do neděle od 10 do 18 hodin
 • Můžete se podívat na podmořský život z blízka. Proč trávit čas opalováním na pláži, když si můžete prohlédnout osvěžující moře?
 • Ekologické výlety a dobrodružné výlety na kajaku. Na tomto speciálním výletu objevíte různé zemědělské oblasti a okouzlující místní vesnice. Tento ekologický výlet nabízí možnost vidět celou řadu ptáků a rostlin. Cesta také vás provede mangrovových kanálů a mokřadů. Nejlepší na tom je možnost zažít pět odlišných ekologických zón, a to vše při pádlování.
 • Sportovní rybolov s odbornými rybáři. Tito rybáři jsou nejen odborníci, ale mají neuvěřitelnou vášeň pro rybaření a Mexiko. Povědí vám vše o Ixtapě a naučí hodně o různých rybách a metodách rybolovu.
 • Můžete si pronajmout jízdní kola nebo motocykly.
 • Hodnocení uživatelů

 • Hodnocení: 0 hvězdy
  0 / 5 (0 )
 • 0%
 • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ixtapa

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Mexika a zajímá-li vás přímo destinace Ixtapa, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Mexika a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Mexiku je bezva!