Když se vydáte do Mexika po svých, a teď to myslím tak, že se svými pár švestkami na vlastní pěst a ne na dovolenou k azurově modrým plážím, je dobré zanechat veškeré své romantické představy doma. Čistě proto, abyste se hned na letišti neměli chuť vrátit zpět do Evropy. Proč to říkám? Protože jsem realista a jela jsem do Mexika se všemi možnými představami, a ty romantické byly opravdu až na konci. I přesto ale Mexiko předčilo veškerá má očekávání. Tady se prostě žije naplno, protože se tady každý den o život tak trochu bojuje.

Mexiko

Mexiko

Divoký Ciudad

Pokud jste ještě nikdy nebyli v Latinské Americe, připravte se na to, že vše, co znáte z videoklipů Enriqueho Iglesiase za poslední tři roky, se najednou kolem vás jaksi zhmotní. Se vším všudy. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit začít v hlavním městě Ciudad de México, mezi Mexičany známém jako „DeFe“ nebo „México“ – jako kdyby to zbylé Mexiko ani neexistovalo. Ale něco pravdy na tom bude…

Město kontrastů

DF je jeden velký neovladatelný chaos, který se na vás valí ze všech stran. Všechny možné mexické kultury na jednom místě. Od bohatých empresáriů až po otrhané žalostně vypadající pětileté děti, prodávající na ulici sladkosti. DF je městem velkých překvapení a rozporuplností. Jedna ulice je uklizená a supermoderní, druhá na ni kolmá je začátek chudší čtvrti.

Život na ulici

Samotní Mexičané jsou velmi hlasitým národem, očekávejte přelidněné ulice plné pokřikujících a nahlas se smějících lidí. Vlastně obecně veškerý život se odehrává právě na ulici. Nespočet stánků s jídlem lemují veškeré hlavní i vedlejší bulváry. Mexičané obklopují stánky s jídlem a vesele konverzují. Všude se také potulují všemožní prodejci se vším a nutno uznat, že bychom se my Evropané měli od Mexičanů co do marketingu a reklamy učit, neboť Mexičan vás dokonale během minuty přesvědčí o tom, že to růžové vodítko pro psa rozhodně potřebujete, i když si posléze uvědomíte, že psa vlastně ani nemáte…

Mariachis - živá mexická tradice

Mariachis – živá mexická tradice

Objevujte Coyoacán

Samotné DF je velmi rozmanité a čtvrť od čtvrti se naprosto liší. Nejlepší je nechat si poradit někým místním, ať vám v mapě vyznačí nebezpečná místa a zbytek pak prozkoumávat na vlastní pěst. Nejen proto, že MHD včetně metra je velmi nespolehlivé a ne vždy znamená, že autobus jede tam, kam má napsáno. Nejlepší je pohybovat se metrem, taxíkem nebo Uberem, který nyní v DF velmi letí. Nechat se vysadit v centru nějaké čtvrti a dál pokračovat pěšky. Například takový Coyoacán, což je umělecká čtvrť a mimo jiné také čtvrť, ve které celý svůj život pobývala Frida Kahlo a Octavio Paz, je čtvrť, kterou by byl hřích projet autem a neprozkoumat si ji pěšky. Město ve městě, úplně zapomenete na to, že se nacházíte v tak monstrózním městě, jakým je právě Ciudad de México a vychutnáváte si mexickou kávu z malé příjemné kavárničky, zatímco sedíte na ulici na patníku.

Pokud plánujete dovolenou v Mexiku, inspirujte se na portálu Mexiko dovolená pro sestavení itineráře na míru.

Změna je Mexiko, Mexiko je změna

O to větším zážitkem pak je, když opustíte DF a vydáte se jakýmkoliv směrem. Nejen krajina, ale také klima se každou hodinu mění a vy na vlastní oči pozorujete, jak střídáte jednotlivé podnebné pásy. Stejně jako krajina, příroda a podnebí, mění se také obyvatelé a zvyky a vy jste stále dokola nuceni pokládat si otázku, zda se nacházíte stále v jedné a též zemi, když jste před hodinou byli v horách a najednou jste v džungli. Vše kolem voní jinak, lidé se jinak smějí a vůbec všechno je jiné. Dobrodružství tedy v každém koutu Mexika začíná naprosto nanovo a můžete si začít zase zvykat.

Pálivé papričky - specialita mexické kuchyně

Pálivé papričky – specialita mexické kuchyně

Mexiko je vlastně taková nevyzpytatelná přelétavá žena, proměnlivá jako počasí, velmi, velmi rozmanitá a parádivá ve své barvitosti umí být nemilosrdně krutá avšak také milující, vstřícná a velmi milá. Ne nadarmo si samotní Mexičané v žertu říkají, že jsou „hijos de la chingada“ neboli ve volném překladu „synové té děvky“. Země vonící po orchidejích a tortilách, krásná, divoká, nebezpečná a extrémně rozsáhlá jako lidská duše.

Chcete-li Mexiko skutečně poznat, pojeďte s námi. Dovolená Mexiko na míru je naší doménou. Originální zájezdy Mexiko spojené se zážitky a poznáním se specialisty z CK Go2.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Mexiku

Dovolená v Mexiku je dobrou volbou pro každého, koho láká vyrazit do Mexika. Podívejte se na aktuální zájezdy do Mexika a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem, vybrat si a objednat!