Oficiální název

Oficiální název země je Mauricijská republika.

Geografie Mauricia

Mezi hlavní důvody, proč se každým rokem vydávají tisíce turistů na Mauricius, jsou bezesporu jeho nádherné pláže. Ostrov tvoří 330 km dlouhé pobřeží, z něhož většinu tvoří bělopísčité pláže. Mauricius je skoro celý obklopen korálovou bariérou, která při pobřeží vytvořila laguny s vodou pohádkové barvy a ideální prostředí pro objevování podmořského světa.

Mapa ostrova Mauricius Mapa ostrova Mauricius

© Ezilon, www.ezilon.com

Mauricius je sopečný ostrov, který měří od severu k jihu 58 km a od východu k západu 47 km. Povrch ostrova je převážně hornatý (nachází se zde náhorní plošina, která sahá do výšky 600 m nad mořem) a třetinu území pokrývá tropický prales. K ostrovu náleží také menší ostrůvek Rodrigues.

Mauricius je nádherné místo, kde je ještě možné spatřit čistou a ničím neporušenou přírodu.

Počet obyvatel

Mauricius má cca 1,25 mil.obyvatel. Národnostní složení je rozmanité a v největší míře je zastoupeno mauricijskými Indy náboženství Hindu (52%). Dále jsou zde Kreolovépůvodně otroci z Madagaskaru (27%), mauricijští Indové muslimského náboženství (17%), mauricijští Čínané (2%) a mauricijští Francouzi (2%).

Obyvatelé Mauricia Obyvatelé Mauricia

© Dmitry Chulov / Shutterstock.com

Hlavní město

Hlavním městem je Port Louis a má cca 150 tis.obyvatel. Leží na severovýchodním pobřeží ostrova a bylo založeno Francouzi roku 1735 a pojmenováno po králi Ludvíku XV. Je to velice rušné město a určitě stojí za zmínku navštívit nábřeží Le Caudan Waterfront, kde se nacházejí restaurace, bary, kina či kasino. Dalším zajímavým místem je tržiště Port Louis Market, kde naleznete širokou nabídku zeleniny, ovoce, masa, ryb, koření, ale také řemeslných výrobků, oblečení či látek. Kousek od tržiště se nachází Natural History Museuma Mauritius Postal Museum (naleznete zde sbírku mauricijských známek).

Port Louis

Port Louis

Úřední jazyk

Na Mauriciu je úředním jazykem angličtina. Dále se běžně používá také francouština a kreolština a místní jazyky hindi, tamil, bhojpuri a urdu. Více se dočtete ve článku Jazyk a základní slovník na Mauriciu.

Měna

Mauricijská rupie(1 MR = 0,034€), která se dále dělí na centy – 1MR – 100 centů.

Nejvýhodnější je směnit hotovost v bankách či směnárnách a počítat vždy s finanční rezervou, protože na funkčnost bankomatů se na ostrově nedá spoléhat.

Běžně lze použít všechny druhy platebních karet American Express, Diners Club, MasterCard nebo Visa.

Více informací naleznete v článku Měna a ceny na Mauriciu.

Elektrický proud

220 V, standartní zásuvky jsou britského typu, ale v některých hotelích se můžete setkat i s klasickými zásuvkami evropského typu. Na ostrově jsou časté výpadky elektřiny, proto je dobré mít vždy nachystanou na pokoji také svíčku, či baterku.

Důležitá telefonní čísla a kontakty:

Policie: 999
Ambulance: 112
Hasiči: 995

Konzulát republiky Mauritius

Břehová 3, 110 00, Praha 1
Tel: 224 811 274, 224 816 346
Fax: 222 325 420
Email: [email protected]
Titulář – Vladimír Dolejš, honorární konzul

Adresa honorárního konzulátu na Mauriciu:

Honorary Consulate of the Czech Republic
St. James Court Building, Ground Floor
St. Denis Street
Port Louis
Tel: 00230-2119200, 2116640, 2116156
Fax: 00230-2115388
E-mail: [email protected], [email protected]

Honorární konzul: Mr. Dhannylall Anand Jugroo

Mezinárodní telefonní předvolba na Mauricius

Mezinárodní předvolba na Mauricius je: +230

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Mauriciu

Chtěli byste vyrazit na zájezd na Mauricius? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Mauricius nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Mauriciu je skvělá volba!