Taroudannt leží asi 80 kilometrů od pobřeží v údolí Sous, mezi Vysokým Atlasem a Antiatlasem. Je to královské město uprostřed krásných pomerančovníkových plantáží.

Pyšní se výhledem na zasněžené pohoří Vysokého Atlasu. Najdete zde pevnost, kterou chránily majestátní 8 metrů vysoké červené hradby s pěti branami. Město bylo kdysi sídelním místem dynastie Saadovců. Nachází se tu pěkná medína s velmi atraktivními trhy, kde přijdou vhod všechny vaše smysly – nejen zrak, ale hlavně také čich a hmat, protože tolik různorodého zboží se najednou jen tak nepoštěstí zažít.

Taroudannt Taroudannt

© Elzbieta Sekowska / Shutterstock.com

Místní obyvatelé se živí prodejem výrobků ručních prací a prodejem zemědělských produktů. Taroudannt je známý svými růžovými domy. Přes svou poměrně velkou velikost je ve městě velmi málo zastoupena francouzská koloniální architektura. To však neznamená, že by město nepatřilo k důležitým turistickým destinacím.

Jak poznamenává Míša níže v diskuzi, ve městě najdete dva souky – jeden arabský a jeden berberský.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezká atmosféra

dne 2014-10-28 04:42:57

Taroudannt leží kousek od Agadiru, takže není problém sem zajet na jeden nebo dva dny. Ve městě toho není mnoho zajímavého, zajímavé je hlavně město samotné. Hradby, hezké tradiční domky, milí lidé a skvělé trhy, kde člověk může nasát atmosféru dávných dob... nám se tady líbilo, ale pokud hledáte nějaké silné zážitky, tak ty tady asi moc nenajdete. Tohle město je hlavně o atmosféře a brouzdání uličkami a sledování toho, jak žijí místní lidé.Dovolená Taroudannt

Dovolená Taroudannt je dobrou volbou pro každého, koho láká Maroko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Taroudannt a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!