Safi je moderní průmyslové město s chemickým a rybozpracujícím průmyslem. Turisté zde najdou zachovalé hradby s baštami kolem medíny. Město je také proslulé hrnčířskou tradicí.

Safi

Safi

Dodnes je největším keramickým centrem Maroka. Turistům se zde nabízí originální, ručně vyráběná keramika, která se vypaluje v archaických pecích vytápěných dřevem. Většina turistů si zde zakoupí alespoň nějakou maličkost.

K turistickým lákadlům města patří Qasr al-Bahr a Medína.

Hrnčířství v Safi

Hrnčířství v Safi

Nejbližší ubytování je možné v hotelech Golden Tulip Farah Safi.

Asi 4 kilometry od města najdete turisticky zajímavou svatyni Sidi Ouassel.

Oblast nabízí i turistické výlety do nedaleké přírody. Necelých 6 kilometrů od města objevíte výstupky Pointe de le Tour.

Zajímavosti města Safi

Qasr al-Bahr

Qasr al-Bahr je pevnost postavená Portugalci. Bydlel zde kdysi i portugalský guvernér města. Pro turisty je zajímavá řadou zachovalých španělských a holandských děl ze 17. století. Z pevnosti se naskýtá pěkný výhled na oceán.

Qasr al-Bahr v Safi

Qasr al-Bahr v Safi

Medína

Vedle vchodu do medíny stojí masivní obranná stavba – Kechla. Dnes je zde umístěno Národní muzeum keramiky. Uvnitř medíny najdete zbytky Cathédrale Portugaise. Tato katedrála však nebyla nikdy dostavěna, protože před jejím dokončením museli Portugalci z této oblasti odejít.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Safi

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Maroka a zajímá-li vás přímo destinace Safi, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Maroka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Maroku je bezva!