Ouarzazate patří mezi nejdůležitější města na jihu Maroka. Je dobrým výchozím místem pro výlety do destinací Zagora a do pouštních oblastí plných písečných dun a oáz.

Asi 30 kilometrů od města leží Ait Benhaddou, jedna z nejkrásnějších vesnic pohoří Atlas. Nachází se tu nádherná medína. Marocká vláda chtěla z tohoto města udělat filmové centrum. Točilo se zde mnoho hollywoodských filmů, například Lawrence z Arábie nebo Ježíš  Nazaretský.

Ouarzazate

Ouarzazate

Město Ouarzazate se rozkládá na západním břehu přehrady El Mansour Eddahbi. Městem protéká stejnojmenná řeka.  Ouarzazate je město různých kultur a uměleckých tradic. Leží uprostřed pouště a stalo se výchozím místem pro výlety do oázy.

Zajímavosti o Ouarzazate

Francouzům, kteří město postavili ve dvacátých letech 20. století, sloužilo jako sídlo správní vojenské posádky. Od té doby má stejnou tvář. Najdeme zde řadu betonových baráčků, což městu dodává punc důležitého provinčního města. V osmdesátých letech 20. století se zde vybudovalo velké množství hotelů. Předpokládalo se totiž, že se město stane výchozím místem turistů pro výlety do Sahary. Ouarzazate si oblíbili také filmaři a zřídili tu filmové ateliéry a studia. K předpokládanému turistickému rozvoji však nedošlo, a tak zde zůstaly pouze nedostavěné hotely. Ouarzazate tak nadále zůstává poklidným provinčním městem. Kromě své umělecké role má město i historický význam. Bylo zařazeno do seznamu kulturních památek UNESCO.

Ulice v Ouarzazate

Ulice v Ouarzazate

Město je mezi turisty známé kvůli svému nádhernému centru. Mnoho lidí sem přichází zažít fantastické momenty na nedalekých dunách panenské Sahary.

Ouarzazate pořádá každoročně festival růží, který se koná v Kelaa megouna. Tento festival přitahuje domácí i zahraniční návštěvníky.

Atrakcí města je pěkně zdobená kasba (pevnost) Taourirt se starým palácem a starou židovskou čtvrtí na východní straně města. Postavil ji klan Glaouiů, který ve třicátých letech 20. století tuto oblast ovládal. Kasba tehdy patřila k největším kasbám v Maroku. Po vyhlášení nezávislosti obsadila kasbu vláda, což zapříčinilo její úpadek. Přesto se tu nalézá jedna pěkná hola s mozaikami a kresbami na stěnách.

Pevnost Taourirt

Pevnost Taourirt

K dalším atrakcím patří Ait Benhaddou Kasbah, kulisy filmů Gladiátor, Lawrece z Arábie, Honba za klenotem Nilu a mnoha dalších.

Navštivte i údolí Zíz nacházející se cestou do pouště.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Ouarzazate nic extra,ale okolí je super!

dne 2015-03-08 00:49:03

Ouarzazate je klidné město, které ožívá jen v době trhů, kdy se jeho souk stane hodně rušným místem. V samotném městě toho ale moc k vidění není, nejzajímavější je asi Kasba Taourirt, která je docela hezky zdobená a nabízí pohled do života, který tady byl v dávných dobách kdy zde cestovaly karavany a kdy kvetl mezi kasbami čilý obchod.
Nedaleko Ouarzazate leží Jebel Sahro, skalní masiv, ke kterému se dá trekovat. Leží mezi pohořím Atlas a Saharou a nabízí řadu zajímavých zážitků od poznávání místních lidí, nomádů, hluboká údolí s vesničkami a vysoké štíty tvořící krásné scenérie. Treky zde obvykle bývají vícedenní a rozhodně si na ně vemte průvodce, protože mapy oblasti nejsou moc přesné a je zde dost náročné najít vodu. Průvodce je tady docela nutný.
A pak samozřejmě nezapomeňte na Ait Ben Haddou, jedno z nejhezčích míst Maroka!Dovolená Ouarzazate

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Ouarzazate a nebo další spoustu zájezdů do Maroka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Ouarzazate a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!