Atol Lhavyiani (nebo také Faadhippolhu Atolhu) je jedním z největších atolů Malediv a je od hlavního města Malé vdálen cca 145 km. Maledivané atol nazývají Faadhippolhu a to bez slova Atholhu, což je spíše nezvyklé a místní to tak dělají se jmény pouze několika málo atolů.

Pláž na atolu Lhaviyani

Pláž na atolu Lhaviyani

Hlavním městem atolu je Naifaru. Součástí atolu je 54 ostrovů, z nichž jen 5 je obydlenýchNaifaru, Hinnavaru, Kurendhoo, Olhuvelifushi a nedávno obydlený Maafilaafushi.

Zajímavostí je, že ostrov Maafilaafushi by obydlen v 80. letech minulého století, aby se vyřešil nedostatek místa v hlavním městě Malé.

Na atolu se nachází 4 resorty – Kuredhu, Komandoo, Kanuhuraa a Palmbeach.

Lhaviyani

Lhaviyani

Atol nenabízí pouze relaxaci a odpočinek, ale naleznete zde také místo pro rybolov, potápění, golfové centrum či volejbal. Potápět se zde mohou jak začátečníci, tak i zkušení potápěči a nejoblíbenějšími místy jsou útes Fahigiri, Fushifaru kandu, Fushifaru Firi, Kuredu Ocean Reef aj.

Atol nabízí také službu, kterou využívájí především novomanžele a tou je pronájem opuštěného ostrůvku na 24 hodin jen pro sebe.

Atol Lhaviyani

Atol Lhaviyani

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (3 )
  • 100%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Atol Lhaviyani!

dne 2015-04-12 17:18:00

SUPER! Na recepci nás rovnou přivítali našimi jmény, chovali se velice mile a vůbec nám příjezd do neznámého prostředí hrozně usnadnili tím, jak tady jsou všichni přátelští. Člověk má pocit, že přijel domů :-)
Atol Lhaviyani je dokonale krásný. Myslím, že se blíží tomu, čemu se dá říct ráj, nejvíc, jak se nám v životě podaří zažít! Je tady skvělé počasí, příjemní lidé, nádherné kulisy tropického ostrova, k tomu skvělé korálové útesy, kde můžete vidět želvy, rejnoky, žraloky a tisíce barevných ryb všech druhů a tvarů! Paráda!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nemá chybu, skvělé šnorchlování!

dne 2015-02-21 14:40:21

Atol Lhavyiani jsme si hodně oblíbili. Už jsme byli na ostrovech Kuredu a Komandoo a oba ostrovy musíme hodně chválit. Šnorchlování je tady světové a skvělé (pokud šnorchlujete) je to, že místní dive centrum Pro Divers se o šnorchlaře hodně stará, takže s vámi objedou různé útesy v okolí, kde je něco vidět. Není to tady tak jako všude jinde ve světě, že hlavníi jsou potápěči a šnorchlaři hrajou druhé housle! To mne hodně příjemně překvapilo. Krásné místo, rádi se sem znova zase někdy vrátíme!Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Dovolená v ráji!

dne 2014-11-30 01:38:44

Na rozdíl od spousty ostrovů na Maledivých, Kuredu toho nabzí trošku více, protože je tady možné hrát fotbal a golf, je zde více barů a restaurací, což je fajn, pokud se člověk nechce p 3 dnech začít nudit při ležení na pláži. Dokonce i nabídka výletů je tady opravdu hodně široká, navíc resort nabízí i hromadu vodních sportů ve svém vlastním centru vodních sportů - včetně třeba windsurfingu, wakeboardingu a nebo skvělého paraglidingu!
Někteří lidi si tady dělali licenci PADI, protože tady mají i potápěčské centrum. V okolí je několik vynikajících potápěčských lokalit.
Celý resort a ostrov je velmi čistý a udržovaný. Ubytování bylo moc hezké a zaměstnanci hotelu byli velmi milí a úslužní.
Takhle si představuju dovolenou v ráji!Dovolená Atol Lhaviyani

Zaujal vás náš článek o destinaci Atol Lhaviyani na Maledivách? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Atol Lhaviyani nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Maledivách je skvělá volba!