Atol Haa Alifu (oficiálně se často uvádí jako Thiladhunmathi Uthuruburi, neboli Atol Severní Thiladhunmathi) se nachází v severní části Malediv a je to také nejsevernější administrativní část Malediv.

Haa Alifu zahrnuje nejsevernější atol Malediv Ihavandhippolhu a dále také část Atolu Thiladhunmathi. Atol Thiladhunmathi byl rozdělen na severní a jižní část 21. května 1958. Severní část byla zahrnuta do Atolu Ihavandhippolhu, čímž právě vznikla administrativní oblast Malediv známá jako Haa Alifu neboli Atol Severní Thiladhunmathi.

Haa Alifu

Haa Alifu

Atol Haa Alifu zahrnuje 42 ostrovů z nichž je 14 obydlených. Je to třetí největší atol Malediv co se populace a rozlohy území týče.

V současné době se zde nachází pouze tři luxusní resorty, ale tráví zde svou dovolenou většina turistů. Naleznete zde také nabídku místního centra pro potápění, kde můžete získat mezinárodní potápěčskou licenci (PADI) umožňující následné potápění bez instruktora.

Resort na atolu Haa Alifu

Resort na atolu Haa Alifu

Na ostrově Matheerahthere se nachází známá svatyně, která byla v historii navštěvována maledivskými králi a jejich rodinami při hledání požehnání od božstev. I proto byl ostrov Matheerahthere nazývám Matheerahffulhu, což znamená důležitý, významný, ušlechtilý ostrov.

Zajímavostí je, že v minulosti bývalo běžné, že docházelo ke styku mezi obyvateli atolu Minicoy (Maliku) s obyvatelu Thuraakunu, kteří se často navštěvovali a docházelo zde i k uzavírání sňatků. Dnes je však Minicoy součástí Indie a jakýkoli styk mezi obyvateli je přísně zakázán.

Vodní vila na atolu Haa Alifu

Vodní vila na atolu Haa Alifu

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Atol Haa Alifu

Dovolená v destinaci Atol Haa Alifu? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů na Maledivy a vyberte si ze všech dostupných možností!