Po souši se do Malajsie dostanete pouze z Thajska, popřípadě Singapuru. Doprava mezi těmito státy je zajišťována autobusovými a vlakovými spoji, kdy už po překročení hranic uvidíte, že je na tom Malajsie ekonomicky skutečně lépe než Thajsko (čisté a opravené vlakové zastávky, pořádek ve městech atp.). Do východních států Sabah a Sawarak existuje dobré spojení z indonéské části Bornea. Do Malajsie je také možné přicestovat lodí a to do hlavních přístavů Sandakan, Kota Kinabalu, Melaka, Kelang a Penang.

Malajsie má rozvinutou dopravní infrastrukturu a vybudovanou síť dálnic.

Autobusová doprava v Malajsii

Autobusová doprava je levná a pohodlná, autobusy jsou většinou klimatizované a zajišťují přepravu do všech turisticky atraktivních destinací.

Vlaková doprava  Malajsii

Vlakové spojení je v pevninské části země snadno dostupné a využitelné pro cestování i do Singapuru a Thajska. Na Borneu vlaky nejsou.

Vlaková doprava v Malajsii Vlaková doprava v Malajsii

© JPRichard / Shutterstock.com

Lodní doprava v Malajsii

Lodní doprava je upřednostňována zejména na Borneu, díky množství vodních toků.

Letecká doprava v Malajsii

Vnitrostátní letecká doprava je na vysoké úrovni a je cenově přístupná. Kuala Lumpur je domovským přístavem státní Malaysian Airlines a oblíbených nízkonákladových společností AirAsia a Firefly. Všechny tři společnosti mají rozsáhlou síť destinací doma i v zahraničí.

Městská doprava

Městská doprava v hlavním městě je celkem propracovaná a levná. Její páteří jsou monorail a metro (LTR), autobusy a taxíky. Autobusy jezdí nepravidelně, taxíky jezdí s taxametrem (zkontrolujte zda funguje, jinak do vozu nenastupujte nebo si cenu domluvte předem). Základní taxa při nástupu 3 MYR. Z mezinárodního letiště do města (KL Central) a zpět se dostanete pohodlně rychlovlaky KLIA Express. Dopravu mezi městem (KL Central) a letištěm LCCT (AirAsia) zajišťují klimatizované autobusy.

Dopravní špička v Kuala Lumpur

Dopravní špička v Kuala Lumpur

Stopování není v Malajsii obvyklé a nelze jej ani doporučit.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Malajsii

Chcete-li koupit dovolenou do Malajsie, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Malajsie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Malajsii je bezva!