Petronas Towers jsou hlavním turistickým lákadlem Kuala Lumpur. Petronas Towers jsou dva mostem propojené mrakodrapy s 88 podlažími a výškou 452 metrů. Most je ve výšce 170 metrů a je dlouhý 58 metrů. Je přístupný návštěvníkům, ale je nutná rezervace vstupenek předem.

Petronas Towers Petronas Towers

© Shamleen / Shutterstock.com

Mrakodrapy byly postaveny na návrh architekta Pelliho. Stavba byla dokončena v roce 1997 a do roku 2003 byla nejvyšší stavbou světa. Překonala ji budova v Taipei, která je o třináct podlaží a 56 metrů vyšší a dosahuje celkové výšky 508 metrů. To, že Petronas trowers nejsou nejvyšší budovou světa, jim vůbec neubírá na dokonalosti a unikátnosti.

Výhled z mostu mezi Petronas Towers Výhled z mostu mezi Petronas Towers

© Ezz Mika Elya / Shutterstock.com

Půdorys stavby tvoří osmicípá hvězda s osmi půlkruhy, které vytváří obrazec o šestnácti stranách. Vychází z islámské geometrie, podle které je složitost vyjádřením nepostižitelnosti boha. Do budovy jsou nenásilně vpraveny modlitebny, které slouží muslimským pracovníkům budovy. Okna jsou orientována horizontálně a jsou vybavena slunolamy, což společně s nerezovou ocelí a sklem přináší tropický vzhled. Obě věže vytváří jakousi bránu, tento dojem podtruhuje spojovací most v úrovni 42. podlaží. Uvnitř Petronas Tower objevíte velkou nákupní pasáž, banky, hotely, obchody a kanceláře.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Petronas Towers

Petronas Towers je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Petronas Towers či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Malajsie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)