Památník královny Viktorie patří k nejkrásnějším památkám malajského Georgetownu. Památník tvoří krásná bílá věž, postavená v roce 1897 milionářem Cheah Chen Eokem při příležitosti uctění památky královny Viktorie.

Každá ze 60 stop výšky věže reprezentuje jeden ze 60 lež královniny vlády. Na vrcholku věže se nachází maurská kopulevěžní hodiny.

Kopule má čtyři vrstvy: její základna je ve tvaru osmiúhelníku a následující dvě vrstvy tvoří čtyři různé oddíly s detailně propracovanými okny, balkony a funkčními hodinami na každé straně. Vrchní vrstva je zaoblena římskými sloupy přikrytými zlatou kopulí.

Památník královny Viktorie Památník královny Viktorie

© amadeustx / Shutterstock.com

Šest schodů vedoucích až k hlavnímu vchodu označuje počet desetiletí vládnutí královny Viktorie.

Najdete ji na King Edward’s Place v Georgetownu na ostrově Pulau Penang. Již na první pohled vás zaujme její náklon na jednu stranu, což způsobilo bombardování okolí věže během druhé světové války. Je tím podobná mnohem známější věži, která je nakloněná – šikmé věži v Pise.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Památník královny Viktorie

Dovolená Památník královny Viktorie je dobrou volbou pro každého, koho láká Malajsie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Památník královny Viktorie a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!