Návštěvníci malajského státu Pahang poznají pravé bohatství malajské kultury, reprezentovanou malajskými národními zvyky, krásným oblečením, místní kuchyní a festivaly.

Turisté sem přijíždějí navštívit nejznámější horskou oblast Pahangu, světoznámé ostrovy a pláže a také Národní park Taman Negara – nejkrásnější národní park poloostrova. V neposlední řadě návštěvníci obdivují pláže, lemované palmami. Zvláštní pozornost si zaslouží i rybářské vesnice a multikulturní hlavní město Kuantan.

Plánek státu Pahang

Plánek státu Pahang

Tento stát nabízí turistům mnoho možností k poznávání, a proto se sem také rádi vracejí.

Canopy walkway v NP Taman Negara Canopy walkway v NP Taman Negara

© faberfoto-it / Shutterstock.com

Pahang se rozprostírá na východním pobřeží malajského poloostrova a zasahuje daleko do vnitrozemí. Rozloha státu je 35396 km2 a má asi jeden milion obyvatel.

Hlavním městem státu je přístav Kuantan, ležící u hranic se státem Terengganu. Velká rozloha státu oplývá obrovským množstvím různých přírodních krás. Vysoké hory ve vnitrozemí se svažují k nádherným písečným plážím na pobřeží Jihočínského moře. Pobřeží má délku 209 km. Velkou část území – dvě třetiny rozlohy – pokrývá deštný prales, s částí nejznámějšího přírodního parku Malajsie – Taman Negara. Návštěvníci Pahangu zde najdou divokou, člověkem nedotčenou přírodu, typické rybářské vesničky. Jejich obyvatelé se po mnoho generací živí nejen lovem ryb, ale vytváří také arabesky, kaligrafie a překrásné ozdoby.

Krásná krajina státu Pahang - čajové plantáže na Cameron Highlands

Krásná krajina státu Pahang – čajové plantáže na Cameron Highlands

Pahang se řadí, díky své nádherné přírodě, okouzlujícím památkám a krásným rekreačním střediskům, k nejnavštěvovanějším provinciím Malajsie.

Historie státu Pahang

Kolem řeky Tambeling byly objeveny vykopávky, které ukazují na obydlení zdejšího území již v neolitu. Ve 14. století oblast ovládl Siam a jeho vliv zde zanechal zřetelnou stopu. Jako samostatná oblast se Pahang prosadil až v polovině 15. století, když Siam napadla Melaka a na trůn dosadila sultánova syna Muhammada.

V 16. století byla provincie opět pouhou figurkou na šachovnici bojů mezi královstvími Johor a Aceh, Portugalci a Holanďany. Za 30 let bojů byla ekonomika země naprosto vyčerpána. Mnoho lidí bylo zabito, nebo odvedeno do otroctví. V polovině 17. století Pahang ovládl stát Johor. Jeho nadvláda trvala 200 let a v letech 1858 – 1863 vyústila v občanskou válku.

Na konci 19. století se Pahang zařadil ke čtyřem částím Federace Malajských států – společně se státy Perak, Selangor a Negeri Sembilan.

Po 2. světové válce, v roce 1948, se stal součástí Malajské federace a v roce 1963 Malajsijské federace.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pahang

Pahang je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Pahang či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Malajsie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)