St. Paul´s Church neboli kostel sv. Pavla patří k dalším pozůstatkům portugalské vlády v malajské Melace. Kostel byl postaven v roce 1521 a přestavěn v roce 1566, čímž patří mezi nejstarší dochované kostely v Malajsii. Dnes z ní zůstala jen zřícenina, která stojí na vrcholu kopce svatého Pavla, v blízkosti pozůstatků tvrze A Famosa, se kterou společně se Stadthuys tvoří komplex Malackého muzea.

V roce 1548 založil sv. František Xaverský společně s Jezuity školu v prostorách kaple, známé jako St. Paul´s College, jež je považována za první školu moderního typu v Malajsii.

Kostel sv. Pavla (St. Paul´s Church) Kostel sv. Pavla (St. Paul´s Church)

© suronin / Shutterstock.com

František Xaverský využíval kostel jako základnu pro jeho misionářské cesty do Číny a Japonska, které se mu staly roku 1552 osudným. O rok později bylo jeho tělo převezeno zpět do kostela a zde také spáleno a uloženo.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%



Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!



Dovolená Kostel sv. Pavla (St. Paul´s Church)

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Malajsie a zajímá-li vás přímo destinace Kostel sv. Pavla (St. Paul´s Church), podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Malajsie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Malajsii je bezva!