Takřka hned vedle sultánského paláce se ve městě Melaka nachází Christ church (v překladu něco jako Kristův kostel). Byl postaven z červených cihel dovezených z Holandska v roce 1753 ku příležitosti 100 let okupace a patří ke zdejším nejvýraznějším stavbám. Díky obrovskému bílému kříži jej nemůžete přehlédnout.

Kostel je postaven v holandském koloniálním stylu. Tvoří jej jednoduchý obdélník 25 m x 13 m. Strop se tyčí do výšky 12 m a je rozdělen dřevěnými trámy, každý vytesaný z jediného stromu. Podlaha kostela jsou dlážděna žulovými kvádry původně používané jako součást stavebního materiálu pro obchodní lodě. Interiér tvoří 200 let staré, ručně dělané lavice, ozdobné světlíky a plakety uctívající holandské vojáky a místní obyvatele, kteří se aktivně účastnili bojů během okupace.

Christ Church Christ Church

© NavinTar / Shutterstock.com

Po převzetí Melaky Brity se kostel přeměnil na kostel anglikánské církve. Původní holandská okna byla snížena a noví majitelé změnili také zdobení kostela. Veranda a sakristie byly postaveny až v polovině 19. století.

Kostel stále ještě plní svou funkci, ovšem v neděli bývá pro turisty zavřený.

Christ Church najdete v blízkosti centra malackého Chinatownu. Společně s Jonker Street patří k nejzajímavějším a nejnavštěvovanějším atrakcím oblasti Stadthuys.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Christ Church

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Christ Church je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Christ Church či Last minute nabídek do Malajsie.