Rozlehlá rekreační oblast Cameron Highlands, se spoustou stezek, nabízí výborné podmínky k turistickým túrám. Udiví vás vodopády, malebné hory, krásné chrámy a zahrady plné růží. Své jméno získala oblast po Williamu Cameronovi, který v roce 1885 místo zmapoval.

Cameron Highlands

Cameron Highlands

Místní obyvatelé se živí většinou obhospodařováním rozsáhlých čajových plantáží. Pěstují zde také růže a ovoce.

Tam, kde by návštěvníci jinde lenošili, na tomto místě naleznou řadu možných aktivit. V jednom z krásných údolí je vybudováno 18-ti jamkové golfové křiště, je zde prostor pro tenis, badminton nebo squash. Kopce jsou ideálním místem pro trekking. Vystoupíte-li na nejvyšší horu ostrova – Gunung Brinchang, vysokou 2032 metry, otevře se vám překrásný výhled na celý poloostrov. U vodopádů uprostřed džungle se můžete vykoupat v přírodním jezírku.

Čínský chrám Sam Poh

Čínský chrám Sam Poh

Při návštěvě čajových plantáží můžete okusit nejrůznější druhy čajů. Nenechte si ujít ani zahrady plné motýlů v městečku Brinchang. Obdivovat budete nejen motýly, ale i sbírky velkého hmyzu, brouků a škorpionů. Kousek od města vás okouzlí čínský chrám Sam Poh se sochami Budhy a nástěnnými malbami. Před branami stojí impozantní sochy lvů.

Sběračky čaje na plantážích Cameron Highlands

Sběračky čaje na plantážích Cameron Highlands

Oblast Cameron Highlands nás upoutala především pro nádherné čajové plantáže, které se velmi blíží těm na Srí Lance, v oblasti okolo města Nuwara Eliya. I zde v Malajsii tak můžete zažít ten úchvatný výhled na nekonečnou paletu zelené barvy, která se táhne po okolních kopcích a kterou jen tu a tam narušuje barevné oblečení místních sběraček, které neúnavně den co den pročesávají jednotlivé keře a sbírají vynikající místní čaj.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cameron Highlands

Dovolená Cameron Highlands je dobrou volbou pro každého, koho láká Malajsie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Cameron Highlands a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!