Půjdete-li se podívat do Capitolio Nacional ve čtvrti Centro Habana, tak hned za touto noblesní budovou narazíte na zajímavost z úplně jiného soudku… Najdete tam totiž nejznámější a nejstarší kubánskou továrnu na doutníky Real Fábrica de Tabacos Partagás, jejíž prohlídka zpravidla zaujme i zaryté nekuřáky a patří mezi nejnavštěvovanější „atrakce“ Havany. Těšit se můžete na spoustu zajímavých informací a uvidíte celý výrobní proces doutníků.

Vznik továrny Real Fábrica de Tabacos Partagás

Továrnu založil Španěl Jaime Partagas v roce 1845 s finanční podporou akcionářů a začal zde vyrábět nejlepší doutníky na Kubě. Právě Jaime Partagas byl mezi prvními, kdo se zaměřili na technologické procesy a experimenty se zráním a kvašením tabáku. Po svém zakladateli pak dostala továrna také své jméno.

Real Fábrica de Tabacos Partagás Real Fábrica de Tabacos Partagás

© Deatonphotos / Shutterstock.com

Co v Real Fábrica de Tabacos Partagás uvidíte

V této továrně se vyrábí doutníky těch nejznámějších značek (třeba Cohibas) a vyrobí se zde ročně něco kolem 5 miliónů doutníků. Samozřejmě si zde doutníky můžete také zakoupit, i když si za originál opravdu dost připlatíte.

Doutníky koupíte i na černém trhu a bude vám je v okolí nabízet doslova kde kdo. Pamětníkům to asi připomene doby, kdy se u nás stejným způsobem kšeftovalo s bony. Nakoupit si takto sice můžete, ale má to jeden háček! Pominu-li pochybnou kvalitu těchto padělků, vývoz doutníků z Kuby má poměrně přísná pravidla a v určitých případech je celníky (mimo jiné) vyžadován doklad o koupi v autorizované prodejně, který vám překupník samozřejmě nevystaví a falešné doutníky vám tak s největší pravděpodobností při vývozu zabaví!

Výroba doutníků v Havaně na Kubě

Výroba doutníků v Havaně na Kubě

Při prohlídce továrny uvidíte celý proces výroby, který začíná ručním roztříděním tabákových listů. V dalších patrech budovy se pak roztříděné listy dále válcují, lisují, okrajují a takto připravené doutníky jsou opatřeny etiketou a zabaleny. Každý z vyrobených doutníků prochází přísnou kontrolou kvality a každá značka je také spojená s určitou oblastí, ze které tabák pochází.

Kde továrnu naleznete

Jak jsem již zmínila na začátku, továrna stojí jen kousek od Capitolio Nacional, konkrétně ji naleznete na ulici Calle Industria 520, v Centro Habana. Prohlídky se konají pouze ve všední dny a vstupenky do továrny koupíte předem v hotelech Saratoga a Habana Libre za 10 CUC/osoba.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Real Fábrica de Tabacos Partagás

Dovolená Real Fábrica de Tabacos Partagás je dobrou volbou pro každého, koho láká Kuba. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Real Fábrica de Tabacos Partagás a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!