Pokud jste si prošli celou Havanu, její historické památky, muzea, bary a restaurace, bude vás asi zajímat, jak je to v Havaně s koupáním… Budete-li chtít vyrazit na pláž, budete muset Havanu opustit. Nicméně, po nějakých 12 kilometrech na východ od ní narazíte na sedm velmi hezkých pláží s jemným pískem. Této oblasti se říká „Playas del Este“. Jmenovitě jsou to pláže Bacuranao, El Mégano, Santa María del Mar, Boca Ciega, Guanabo, Jibacoa a Tropico. Délka těchto východních pláží dohromady je kolem 15 kilometrů.

Co Playas del Este nabízí

Vzhledem k tomu, že mezi typicky koupací destinace se na Kubě řadí jiné lokality než právě Havana, tak na těchto plážích narazíte spíše na místní obyvatele, než na zahraniční turisty. Také se tady nedá očekávat takové vybavení a nabídka nějakých vodních sportů, jako je tomu třeba ve Varaderu. Rozhodně bych to však neviděla jako negativum… Spíše naopak, nebudete tak odtrženi od reálného kubánského života, jako tomu je v izolovaných turistických letoviscích.

Playas del Este

Playas del Este

Nejnavštěvovanější a tím pádem i nejrušnější z těchto pláží je Santa María del Mar. Tady je zároveň postavena také většina hotelů. A pokud tedy budete mít zájem o nějaké ty sportovní aktivity (potápění, rybaření…), hledejte je právě tady. Nicméně, v této oblasti nejsou korálové útesy, takže za tímto zážitkem bych doporučila určitě směřovat do jiných částí Kuby. Pokud už se budete chtít potápět právě v okolí Havany, zamiřte na pláž Bacuranao, kde můžete vidět potopenou loď.

Poslední zmiňované pláže Jibacoa a Tropico naopak patří spíše k těm klidnějším a jsou maličko zastrčené.

Jak se k Playas del Este dostanete

Z centra Havany se k plážím dá dostat autobusem, cesta vychází na 5 CUC. Nicméně o autobusové dopravě na Kubě by se dalo říct leccos, jen ne to, že je spolehlivá. Pokud chcete vsadit na jistotu, jeďte taxíkem, je to ale samozřejmě dražší než autobusem. Adekvátní cena je kolem 1 CUC/kilometr, takže záleží, na kterou z pláží budete chtít zavézt. Nejbližší Bacuranao je z Havany nějakých 12 kilometrů, takže nejlevněji vás vyjde cesta právě sem. Cenu si s taxikářem domluvte než nastoupíte! Pokud pojedete autem sami, nejrychlejší je cesta po silnici Vía Blanca směrem na Bacuranao.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Playas del Este

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Playas del Este a nebo další spoustu zájezdů na Kubu. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Playas del Este a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!